X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Wygrał Piotr Alexewicz!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 20:28
Finał 48. Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina
Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina
Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka ChopinaFoto: Materiały promocyjne

Znamy laureatów 48. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Główną nagrodę zdobył Piotr Alexewicz.

Piotr Alexewicz urodził się w 2000 roku i jest młodym wrocławskim pianista. Jego pierwszym pedagogiem była mgr Małgorzata Borkowska pod której kierunkiem ukończył z wyróznieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Grazyny Bacewicz we Wrocławiu w 2013 roku. Obecnie kształci umiejetności pianistyczne w Ogólnokształcacej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie dr. hab. Pawła Zawadzkiego.

Na dalszych miejscach uplasowali się: Tymoteusz Bies (II nagroda), Mikołaj Sikała (III nagroda), Piotr Pawlak (IV nagroda), Adam Goździewski (V nagroda) oraz Sabina Bury (VI nagroda). Nie przyznano nagrody specjalnej  za najlepsze wykonanie utworu solowego Fryderyka Chopina, natomiast nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie koncertu Jury przyznało Piotrowi Alexewiczowi.

Przesłuchania odbywały się w dniach 24 listopada – 3 grudnia 2017 roku w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W konkursie wzięło udział 27 polskich pianistów urodzonych w latach 1987-2001.

Młodzi muzycy rywalizowali w trzech etapach. Finalistom towarzyszyła Polska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.   

Uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zdyroń w składzie: Dina Yoffe, Piotr Machnik, Piotr Paleczny, Wojciech Świtała, Waldemar Wojtal, Stefan Wojtas.


(nifc/młg)