X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Urodziny: gramy w Grammy!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 12:20
Jedyny polski „nieklasyczny” zdobywca Nagrody Grammy, Włodek Pawlik, 4 października obchodził swoje 60. urodziny. Składamy najlepsze życzenia jubilatowi (60 Grammy w następnych 60 latach grania!), a Państwa zapraszamy na wyjątkowy występ Trio sławnego jazzmana, jaki bawić nas będzie już za miesiąc, 9 listopada, w ramach cyklu koncertowego Polskiego Radia Chopin A la polonaise.
Włodek Pawlik Trio, 9 listopada 2018 w Polskim Radio Chopin
Włodek Pawlik Trio, 9 listopada 2018 w Polskim Radio ChopinFoto: PR Chopin

Tym razem zapraszamy nie tylko do śledzenia transmisji, ale też do studia im. Władysława Szpilmana w gmachu Polskiego Radia przy alei Niepodległości 77/85 w Warszawie (bezpłatne bilety będzie można uzyskać poprzez naszą stronę na Facebooku).

Zaproszenie publiczności będzie nowością w cyklu À la polonaise, ale nie jedyną, jaka wydarzy się na tym koncercie. Po raz pierwszy będziemy gościć Włodka Pawlika i mniej celebrować, a raczej bawić się muzyką: Chopina, Paderewskiego, ale też samego Włodka Pawlika (z płyty Anhelli, inspirowanej poematem Słowackiego). Przede wszystkim zaś po raz pierwszy – i jedyny – będziemy jednocześnie świętować swoje własne pierwsze urodziny (Polskie Radio Chopin uruchomione zostało 11 listopada 2017 r.) oraz stulecie niepodległości.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00, wystąpi trio w składzie: Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) oraz Adam Zagórski (perkusja). Wieczór poprowadzi znany Państwu z jazzowych audycji w Polskim Radiu Chopin – redaktor Programu 2 Polskiego Radia Andrzej Zieliński.

Bilety na występ rozdawane będą od 20 października br. za pośrednictwem Facebooka naszej stacji. Od tego dnia – w drodze konkursu – będzie można również zdobyć płytę artysty z jego podpisem, a wśród dostępnych tytułów znajdzie się kilka egzemplarzy wyróżnionego Nagrodą Grammy, legendarnego już albumu Night in Calisia.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na Portalu Polskiego Radia Chopin, a 11 listopada o godzinie 12.00 na antenie Polskiego Radia Chopin nadana zostanie jego rejestracja.

Ciekawostką jest, że rekordzistami wśród laureatów nagród Grammy są artyści klasyczni. Najwięcej statuetek zdobyła Chicago Symphony Orchestra, a indywidualnie wieloletni szef tego zespołu, Georg Solti. Polakom także przypadło już kilka nagród – poza Pawlikiem wszystkie w kategoriach klasycznych. Najczęściej wyróżnianym polskim muzykiem jest Krzysztof Penderecki.