X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Pieśni polskich powstań

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 15:06
„Warszawianka“, „Z dymem pożarów“, „O mój rozmarynie“, „Warszawskie dzieci“ – a wreszcie „Mazurek Dąbrowskiego“ – te pieśni zna niemal każdy. Nie wyczerpują one jednak bogactwa zbioru polskich pieśni z długiego okresu walk o wyzwolenie ojczyzny. Teraz można się w nim zagłębić.
.
.Foto: Polskie Radio

A wszystko dzięki nadzwyczajnemu wydawnictwu Polskiego Radia, które zgromadziło na czterech CD piosenki i pieśni z powstania listopadowego, styczniowego i warszawskiego, a także legionowe i ułańskie, dołączając do nich piątą, z archiwalnymi rejestracjami Mazurka Dąbrowskiego. Późniejszy hymn polski utrwalany był jeszcze zanim hymnem został, przed I wojną światową – i kolekcja jego nagrań, sięgająca od oficjalnych, przez artystyczne, po ludowe jest szczególnie ciekawą inicjatywą. Nie do przecenienia jest też jednak zebranie pieśni późniejszych. Wszystkie one wykonane zostały przez zespół Filharmonii im. Romulda Traugutta z udziałem wybitnych śpiewaków-solistów (m.in. Olga Pasiecznik, Robert Gierlach, Anna Lubańska...), w opracowaniu Włodzimierza Korcza, nadającym im współczesny sznyt. Więcej o albumie.