X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Przed nami finał!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 12:28
Wielkim sukcesem dla Polaków okazał się półfinał głosowań International Classical Music Awards. Międzynarodowe jury złożone z krytyków muzycznych najważniejszych redakcji, w którego skład od tego roku wchodzi Polskie Radio Chopin, wskazało aż pięć płyt z udziałem polskich wykonawców.
https:www.icma-info.comwp-contentuploads201812Finalists-ICMA-2019.pdf
https://www.icma-info.com/wp-content/uploads/2018/12/Finalists-ICMA-2019.pdfFoto: ICMA

Jurorzy wybrali po trzy nagrania, które konkurować będą o główną nagrodę. Znalazły się wśród nich płyty Łukasza Borowicza (religijne dzieła Brucknera z Chórem RIAS i Akademie fur Alte Musik Berlin), orkiestry NFM Filharmonia Wrocławska (komplet symfonii Arvo Parta pod batutą Tonu Kaljuste zarejestrowany dla wytwórni ECM), Wrocławskiej Orkiestry Barokowej (z zespołami Concerto Palatino i Gli Angeli Geneve, pod kierunkiem S. MacLeod, z lokalną muzyką: 17th Century Sacred Music in Wroclaw), Agnieszki Budzińskiej-Bennett i jej Ensemble Peregrina (Music in Medieval Denmark); w kategorii video znalazło się też nagranie paryskich spektakli Zamku Sinobrodego i Głosu ludzkiego w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Pełną listę finalistów międzynarodowej nagrody znajdą Państwo tutaj. Natomiast wybranych pozycji z długiej listy nominacji, czyli tytułów wskazanych przez przynajmniej parę jurorów spośród nieprzeliczonej masy tegorocznych płyt (co znaczy, że są nie mniej interesujące, niż ostateczne nagrody), regularnie posłuchać można na antenie Radia Chopin, w cotygodniowym, sobotnim Uchu nienasyconym (10-13).

– Nasza początkowa lista 319 nominacji zawierała wiele bardzo dobrych oraz wybitnych nagrań. W toku kilku rund głosowań, lista została skrócona do trzech tytułów w każdej kategorii, tytułów, które są naszymi finalistami 2019 – stwierdził Remy Franck, przewodniczący jury. – Odrzuconych zostało, oczywiście, wiele znakomitych produkcji, dlatego za prawdziwy wyraz uznania uważamy już nasze nominacje. Wybór jednak jest nieunikniony i stanowi część odpowiedzialności i obowiązku jurorów. Celem jest uzyskanie listy zwycięzców odpowiadających najwyższym możliwym standardom i odzwierciadlających opinie międzynarodowego jury.”

Grono zwycięzców ICMA ogłoszone zostanie 17 stycznia 2019.