X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Halino, oj, jedyna!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 22:05
Rok Moniuszkowski rozpoczął się oficjalnie: 5 stycznia po raz drugi zabrzmiała w Warszawie „Halka” pod dyrekcją Fabia Biondiego. Na historycznych instrumentach i w języku włoskim.
Fabio Bondi
Fabio BondiFoto: Archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Tym razem też wreszcie (po sierpniowym wykonaniu w Studio im. Lutosławskiego) w przestrzeni bardziej do tego przeznaczonej: w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Wprawdzie na scenie, ale niestety jeszcze nie scenicznie... Na razie wciąż jedynie koncertowo, lecz jednak zbliżył się już Moniuszko do sali swojego imienia. Najważniejsze, że ponownie mieliśmy okazję zetknąć się z „Halką” pod dyr. Fabia Biondiego, który wnosi do interpretacji swe niecodzienne - w kontekście muzyki Moniuszki - doświadczenie: włoskiego muzyka barokowego (choć nie pierwsze to jego spotkanie z Romantyzmem), wyczulonego nie tylko na melodię, lecz i na rytmiczną energię, na gest oraz mnogość instrumentalnych detali. O których wartości opowiadał w wywiadzie, jaki mogli Państwo usłyszeć w sobotnim "Uchu nienasyconym" - a który wraca w postaci poniższego podcastu.

11:44 BIONDI - versione finale.mp3 Fabio Biondi: l'amore fulminante