X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Opera rara wystartowała

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 14:44
Spektaklem „Hipolita i Arycji” Rameau rozpoczęła się w czwartek, ostatni dzień stycznia, kolejna edycja krakowskiego festiwalu Opera Rara.
Hipolit i Arycja Rameau w Krakowie, 31 stycznia 2019
Hipolit i Arycja Rameau w Krakowie, 31 stycznia 2019Foto: Klaudyna Szubert (materiały KBF)

Festiwal potrwa do 17 lutego, a w jego ramach odbędą się nie tylko spektakle kilku oper , lecz także kilka recitali wokalnych, wśród których znajdą się prawdziwe gwiazdy, m.in. Jan Jakub Orliński i Patricia Petibon.

Festiwal wbrew swojej nazwie nigdy nie opierał się wyłącznie na rzadkich dziełach operowych – ale dzięki temu swobodnemu podejściu krakowska publiczność mogła zobaczyć tak wybitne i pamiętne kreacje, jak Koronacja Poppei Monteverdiego w wykonaniu zespołu La Venexiana (w tym roku z oper zdecydowanie sławnych na festiwalu pokazane zostanie Così fan tutte Mozarta, wykonawcami będzie zespół Capelli Cracoviensis). Od kilku lat formuła festiwalu jednak wyraźnie się zmienia: pierw rozszerzono w nim udział sił polskich (wraz z podjęciem współorganizowania go przez Capellę Cracoviensis), następnie dołączono dzieła wykraczające daleko poza czas baroku (jak A Madrigal Opera Glassa, która zresztą wraca w tym roku) oraz recitale, a w tej chwili festiwal przybrał już wyraźnie formę małego programu w stylu „staggione” – w którym kilka wybranych tytułów prezentowanych jest parokrotnie, za to opery nie są już przedstawiane w zubożonym kształcie koncertowym, a w wersjach scenicznych. Wśród reżyserów jak zwykle cieszy powrót zawsze intrygującego Cezarego Tomaszewskiego (we wspomnianym Così fan tutte Mozarta).

Szczegóły znajdą Państwo na stronie festiwalu.