X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Powrót to Paryża

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 17:40
Wędrówka nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie – to specjalność „Ucha nienasyconego”. W najbliższą sobotę wraca więc do miasta, które odwiedziło ostatnio, ale półtora stulecia później. Znowu Paryż – tym razem jednak od strony kabaretów, kawiarni i muzycznej bohemy przełomu XIX i XX wieku!
Paryż nocą
Paryż nocą Foto: pxhere.com

Niemożliwe, by Paryż ograniczył się w naszych cotygodniowych pasażach po muzycznych miastach do wieku XVII i XVIII – choć było wówczas czego słuchać. Gdyby jednak sława tego miasta zakończyła się na epoce oświecenia – jak na przykład Wenecji – jego miejsce na mapie światowej kultury byłoby zupełnie inne, niż to, które zajmuje wśród najbardziej podstawowych symboli naszej cywilizacji. Paryż to przecież nie tylko Luwr, ale i Wieża Eiffela, i Montmartre. W sobotę zapraszamy więc na muzyczną ucztę w najlepszym francuskim stylu – z kubistami, surrealistami i dadaistami, w towarzystwie Dariusa Milhaud, Jacques'a Iberta, Erica Satiego. Wpadniemy też z wizytą do wyrafinowanych początków (Debussy, Dukas) oraz zrelaksujemy się z Gabrielem Fauré. Specjalnością dnia, na którą zapraszamy szczególnie, będzie jednak wyjątkowy, emocjonalny Koncert na skrzypce, fortepian i kwartet smyczkowy Ernesta Chaussona – praktycznie zapomniany – który zagrają dla nas mistrzowie (Jascha Heifetz, Jesus Maria Sanroma i Musical Art Quartet) oraz... Bolero Ravela. Nie trzeba go przedstawiać? Z pewnością, ale z pewnością warto posłuchać wersji autorskiej, utrwalonej pod batutą kompozytora w 1930 r. i pokazującej najróżniejsze ciekawostki, o których późniejsi wykonawcy nie pamiętają. I których sobie nawet nie wyobrażają. Zapraszamy więc – ponownie – do Paryża!


Jakub Puchalski