X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Antenowe zjawiska u schyłku lata

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 19:10
We wrześniu ramówka Polskiego Radia Chopin ulegnie modyfikacji celem wzbogacenia i zróżnicowania już istniejącej oferty programowej. W dalszym ciągu, obok większości cykli najstarszych, emitowane będą cykle wprowadzone wiosną tego roku, jednocześnie wprowadzonych zostanie sześć nowych pasm – jedno nadawane codziennie, dwa nadawane co drugi dzień, dwa nadawane co tydzień w niedziele, jedno – w każdą sobotę i niedzielę. 
Spis nowych pasm jesiennej ramówki PR Chopin
Spis nowych pasm jesiennej ramówki PR Chopin Foto: PR Chopin
 • MUZYCZNE SZLAKI MINIONYCH STULECI
  Codziennie w południe redaktorki Klaudia Baranowska i Magdalena Łoś-Komarnicka, znane z wieczornych Romantycznych brzmień, oprowadzą nas po dworach, katedrach, ważnych dla sztuki ośrodkach klasztornych, teatrach operowych, miastach, które przyciągały najlepszych kompozytorów przeszłości. Same najlepsze nagrania, nieoczywiste połączenia, bardzo atrakcyjna muzyka kilku stuleci…
 • NIE SAMYM CHOPINEM
  Choć Polskie Radio Chopin poświęcone jest głównie twórczości muzycznej patrona stacji, w tym jego inspiracjom muzycznym oraz oddziaływaniu twórczości Fryderyka Chopina na muzykę i kulturę epok późniejszych, Adam Rozlach, dobrze znany redaktor Polskiego Radia, spróbuje nas przekonać, iż Nie samym Chopinem... człowiek żyje. W nowym, specjalnie dla Polskiego Radia Chopin stworzonym cyklu audycji, słuchać będziemy nagrań najwybitniejszych Mistrzów, zwłaszcza czarno-białej klawiatury, w najróżniejszym, szerokim repertuarze. Prezentacje te poprzedzane będą autorskim komentarzem oraz przypomnieniem najważniejszych faktów z życiorysów tych wielkich artystów.
 • ŚWIAT MUZYKI SYMFONICZNEJ
  Trzecią propozycją wzbogacającą ramówkę będzie Świat muzyki symfonicznej, w który przeniosą nas Grażyna Teodorowicz, wieloletnia redaktor Programu 2 oraz Krzysztof Teodorowicz, ceniony dyrygent i kompozytor. Muzyka symfoniczna jest największym magnesem dla melomanów, niezależnie od miejsca i czasu. Okres rozwoju i rozkwitu symfoniki, obejmujący ponad dwa stulecia, wydał wiele arcydzieł wybitnych twórców, ale pozostawił też mnóstwo wartościowych dzieł, które pozostają w ich cieniu, autorstwa zarówno największych mistrzów, jak i kompozytorów mniejszej rangi. Także i o tych kartach dziejów muzyki autorzy postarają się pamiętać. 
 • OPERA CZASÓW MONIUSZKI
  Cykl audycji prof. Przemysława Krzywoszyńskiego oraz redaktora Marcina Majchrowskiego koncentruje się na najistotniejszym okresie w dziejach opery XIX wieku, formującym współczesny repertuar dzieł scenicznych od dojrzałego romantyzmu poprzez szkoły narodowe i reformy wagnerowskie. Audycje odnoszą się do epoki o doniosłym polityczno-społecznym znaczeniu gatunku po wydarzeniach 1789-1815, kiedy dzieła Aubera, Verdiego czy Wagnera stawały się medium inspirującym szeroki krąg odbiorców. Autorzy zaprezentują dzieła, które inspirowały twórcę Halki, a tym samym wpływały na ukształtowanie się jego osobowości artystycznej. Cykl nadawany będzie w soboty i niedziele, tworząc swoisty „weekend z operą”.
 • CHOPIN W KULTURZE POLSKIEJ
  W niedzielne poranki Marcin Majchrowski zapraszać będzie do studia gości, reprezentujących różne dziedziny sztuki i – szerzej – życia kulturalnego, aby porozmawiać o nich w kontekście życia i twórczości patrona stacji. Specjaliści podejmować będą m.in. zagadnienia obecności muzyki i postaci Chopina w sztukach plastycznych, literaturze czy kwestie związane z pomnikami wielkiego kompozytora. Rozmowy przeplatane będą celnie dobranymi przykładami muzycznymi.
 • Z ARCHIWUM POLSKIEGO RADIA
  Zbiory Archiwum Polskiego Radia to jedna z najcenniejszych wizytówek naszej tradycji muzycznej. Celem niniejszego cyklu audycji jest ukazanie głównie nagrań pianistycznych z zasobów Archiwum Polskiego Radia, które nigdy nie były emitowane, albo były odtwarzane wiele lat temu. Program będzie stanowić unikatowe przedsięwzięcie, mogące przyciągnąć zarówno polskich melomanów, jak i pianistycznych pasjonatów z zagranicy. Ponadto, niektóre audycje poświęcone będą materiałom, które Polskie Radio wiele lat temu otrzymało z tzw. wymiany międzynarodowej. Zaprasza Dariusz Marciniszyn. 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz facebooka, na których na bieżąco informować będziemy o wprowadzanych zmianach oraz przypominać Państwu o nadchodzących premierach.