X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Międzynarodowy Kongres Moniuszkowski

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 00:00
Dzisiaj rano, w Akademii Muzycznej w Gdańsku, startuje Międzynarodowy Kongres Moniuszkowski „Stanisław Moniuszko w kulturze polskiej i światowej. Nowe perspektywy i interpretacje”. Jest to największe w dotychczasowej historii humanistyki spotkanie naukowców (nie tylko muzykologów!), poświęcone życiu i twórczości autora „Halki”.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzenia Foto: mat. pras.

Ponad 60 uczonych ze Starego Kontynentu przez dwa kolejne dni będzie się starało odczarować wizerunek kompozytora jako twórcy zaściankowego i niewartego uwagi współczesnego Europejczyka. Kongres zorganizowały wspólnie 3 podmioty: prócz udostępniającej swoje gościnne progi Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, także Teatr Wielki – Opera Narodowa (dysponent środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu MONIUSZKO 200.) oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odpowiedzialny za koncepcję naukową całego wydarzenia. Polskie Radio Chopin jest patronem medialnym Kongresu. 

W programie wydarzenia znajdują się dwa wykłady plenarne oraz kilkadziesiąt referatów. Obrady zaplanowano w czterech blokach złożonych z czterech równoległych sekcji, podczas których międzynarodowe grono prelegentów podejmie zagadnienia z następujących zakresów tematycznych:

  1. Stanisław Moniuszko – twórca i jego dzieło w perspektywie różnych dziedzin humanistyki (muzykologii, historii, teatrologii, filmoznawstwa, filologii, socjologii, kulturoznawstwa itp.).
  2. Nurty, interpretacje i perspektywy badawcze moniuszkologii. 
  3. Muzyka polska w XIX wieku jako kontekst i tło działań artystycznych Moniuszki.
  4. Koncepcja polskiej opery narodowej Moniuszki wobec europejskich nurtów scenicznej sztuki narodowej.
  5. Rola muzyki w kształtowaniu XIX-wiecznej świadomości politycznej i kulturalnej.
  6. Dialektyka sfery społeczno-politycznej i artystycznej w twórczości muzycznej XIX wieku.

Kongresowi będą towarzyszyły dwa koncerty organizowane przez jego gdańskich partnerów.


Szczegółowy program oraz informacje dodatkowe o wydarzeniu:


http://www.amuz.gda.pl/events/miedzynarodowy-kongres-moniuszkowski-stanislaw-moniuszko-w-kulturze-polskiej-i-swiatowej-nowe-perspektywy-i-interpretacje/

https://www.facebook.com/events/2510557635846749

https://www.moniuszko200.pl