X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Strefa różnorodności

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 21:00
Rock progresywny w Polskim Radiu ma się dobrze dzięki Józefowi Skrzekowi – artyście, którego doceniło jury przyznające Narody Mediów Publicznych. 
Józef Skrzek, muzyk
Józef Skrzek, muzykFoto: aut. Roman Lipczyński

Basista, multiinstrumentalista, kompozytor, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, w ostatnich latach głównie komponujący muzykę sakralną.

Współpracował z formacjami Mariolaine & Swinging Soul Corporation, Ślężanie i Ametysty oraz popularną grupą Breakout, z którą zagrał kilkadziesiąt koncertów i nagrał album „70a.

Założył Silesian Blues Band wspólnie z Antimosem Apostolisem (gitara) i Jerzym Piotrowskim (perkusja). Trio współpracowało z Czesławem Niemenem, uczestnicząc w nagraniu kilku jego albumów. Przyjmując nazwę SBB, grupa nagrała szereg albumów ugruntowujących jej pozycję jako jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych zespołów polskiego rocka progresywnego. SBB zawiesiło działalność w 1980 roku, reaktywując się z sukcesem u progu XXI wieku. Po zawieszeniu działalności SBB Skrzek nagrał szereg doskonale przyjętych przez krytykę albumów opartych na instrumentach elektronicznych.

Od końca lat 70. Skrzek komponuje muzykę teatralną, telewizyjną i filmową – jest autorem ścieżki dźwiękowej m.in. do filmów Golem i Wojna światów - następne stulecie Piotra Szulkina oraz Ręce do góry Jerzego Skolimowskiego. Wspólnie z reżyserem Lechem Majewskim stworzył film i operę Pokój saren oraz muzykę do filmów Angelus i Ogród rozkoszy ziemskich.

Od początku lat osiemdziesiątych Skrzek coraz częściej koncertował w kościołach, wykorzystując zarówno tradycyjne organy jak i instrumenty elektroniczne. Od płyty „Kantata Maryjna” z 1987 regularnie wydaje płyty inspirowane tematyką religijną. Z kolei „Wracam” (1990) i „Twój dom wschodzącego słońca” (1993) zawierały pogodne piosenki bliskie muzyce pop.

Ostatnim solowym wydawnictwem Skrzeka jest nagrany z formacją East Wind koncertowy album „Koncert żywiołów”. W końcu października 2010 ukazała się nowa płyta SBB, „Blue Trance”.

Poczujmy się swobodnie w Polskim Radiu, które gwarantuje nam wstęp do strefy różnorodności gatunków i stylów muzycznych.