X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Pożegnanie z Wiedniem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 12:30
We wrześniu pożegnaliśmy jednego z wielkich pianistów XX wieku, Paula Badurę-Skodę. Wraz z nim odeszła pewna epoka w pianistyce. Cechy jej stylistyki – i jej bohaterowie – będą przedmiotem najbliższego sobotniego „Ucha nienasyconego”.
Płomień
Płomień Foto: pixabay.com

W tym momencie roku wspominamy tych, którzy odeszli w minionych miesiącach. Świat muzyczny stracił w tym czasie dwóch wyjątkowych pianistów – reprezentujących tę samą szkołę i często ze sobą współpracujących (w repertuarze na cztery ręce lub dwa fortepiany): w kwietniu zmarł Jörg Demus, a we wrześniu Paul Badura-Skoda. Czym odznaczała się ich klasyczno-wiedeńska estetyka, pozwalająca nie tylko mistrzowsko interpretować Mozarta i Beethovena, ale także dogłębnie odczuwać i rozumieć romantyzm Chopina lub Schumanna, co łączyło ich z poprzednikiem i mistrzem, wielkim Edwinem Fischerem, oraz z niekiedy zaskakującymi kolegami, jak Friedrich Gulda i Alfred Brendel: nad tym wszystkim będziemy zastanawiać się w sobotę od 10 do 13, wracając do bardziej i mniej znanych nagrań wybitnych artystów.

(jp)