X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Finał Dni Romana Statkowskiego: Lutosławski Quartet

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 13:00
Polskie Radio Chopin zaprasza na koncert kameralny, który zwieńczy czterodniowe wydarzenie „Dni muzyki Romana Statkowskiego. Od Warszawy do Hollywood”. 20 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie wystąpi Lutosławski Quartet. 
Lutosławski Quartet
Lutosławski QuartetFoto: Sisi Cecylia

Roman Statkowski, którego 160. rocznica urodzin przypadnie 24 grudnia 2019 roku, to jeden z wielkich zapomnianych polskich kompozytorów i znakomitych pedagogów muzycznych, który świetnie sprawdzał się na terenie muzyki instrumentalnej: jego kwartety smyczkowe stanowią znaczącą propozycję w polskiej literaturze kameralnej tego czasu. 

Na koniec festiwalu, 20 grudnia (piątek), usłyszymy dwa Kwartety smyczkowe Romana Statkowskiego w wykonaniu jednego z wiodących polskich kwartetów – znakomitego Lutosławski Quartet w składzie: Roksana Kwaśnikowska (I skrzypce), Marcin Markowicz (II skrzypce), Artur Rozmysłowicz (altówka), oraz Maciej Młodawski (wiolonczela).

Zespół zagra IV Kwartet smyczkowy Es-dur op. 38 oraz V Kwartet smyczkowy e-moll op. 40.

Koncert odbędzie się o godzinie 19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Wszystkie koncerty są transmitowane na antenie Polskiego Radia Chopin, a prowadzi je Grzegorz Dąbrowski. Dodatkowo, z okazji rocznicy urodzin Romana Statkowskiego, 22 i 29 grudnia w ramach cyklu „Kompozytor Miesiąca” Klaudii Baranowskiej na antenie zostaną zaprezentowane audycje monograficzne, poświęcone twórczości kompozytora.