X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Róża Etkin

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 13:45
Bohaterką najbliższej audycji z cyklu Wokół Wielkiego Konkursu (niedziela 9 lutego, godz. 7) będzie niezwykła artystka Róża Etkin, laureatka trzeciej nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 1927.
Róża Etkin-Moszkowska
Róża Etkin-Moszkowska Foto: Wikimedia / CC
Konkurs ten zapoczątkował kariery wielu pianistów, m.in. Lwa Oborina, Stanisława Szpinalskiego czy Grigorija Ginzburga. Róża Etkin, urodzona w Warszawie w 1908 roku, była nie tylko najmłodszą uczestniczką Konkursu, ale i jedną z najbardziej utalentowanych. Studiowała w Warszawie u Aleksandra Michałowskiego i Zbigniewa Drzewieckiego, studia kontynuowała w Berlinie. Posiadała ogromny repertuar, jej występy doceniała publiczność i krytycy w Polsce i za granicą. W audycji usłyszeć można nieliczne, bezcenne nagrania artystki, podziwianej za siłę osobowości, głębię interpretacji i wirtuozerię. Posłuchamy także gry Henryka Sztompki, pierwszego zdobywcy Nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie Mazurków podczas Konkursu Chopinowskiego w 1927 roku. Artysta zaprezentuje się m. in. w Koncercie f-moll op. 21 Fryderyka Chopina.