Radio Chopin

Po finałach!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 11:24
Dziś kończą się finały Konkursu Chopinowskiego - a w nocy oczekujemy ogłoszenia wyników. Zanim to nastąpi zapraszamy na nasze studio konkursowe o godz. 22!
Bruce (Xiaoyu) Liu
Bruce (Xiaoyu) LiuFoto: Wojciech Grzędziński/NIFC

Wieczornym występem z I Koncertem fortepianowym e-moll, op. 11, Bruce (Xiaoyu) Liu zakończyć ma przesłuchania XVIII Konkursu im. Fryderyka Chopina. Czy powszechnie podziwiany Kanadyjczyk sięgnie po najwyższe laury przekonamy się parę godzin później, być może w trakcie dyskusji toczącej się w naszym studio. Wówczas zaprosimy Państwa na bezpośrednią transmisję ogłoszenia wyników Konkursu. 

Nasze studio konkursowe, w którym ponownie zasiądą Małgorzata Pęcińska, Kamila Stępień-Kutera, prof. Andrzej Ratusiński, Marek Bracha i Jakub Puchalski, rozpocznie się o godz. 22 - być może z lekkim opóźnieniem, zależnym od pory zakończenia przesłuchań. Podsumujemy w nim IV etap turnieju, w którym pianiści zmagali się z Koncertami fortepianowymi Chopina, towarzyszyła więc im Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Andrzeja Boreyki. Do finału jury nieoczekiwanie przepuściło aż 12 pianistów, zamiast przewidzianych regulaminem 10. 

Dzisiejszy wieczór i podanie wyników Konkursu nie oznacza jednak naszego ostatniego spotkania z warszawskim agonem pianistycznym. Przez kolejne trzy wieczory odbywać się będą koncerty laureatów, transmitowane w Polskim Radio, po których spotkamy się w stałym gronie ponownie, w niedzielę 24 października, by podsumować cały Konkurs. Zapraszamy!