Radio Chopin

Nominacje!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 01:09
W I etapie konkursu International Classical Music Awards wybranych zostało 377 tytułów płytowych, jakie ukazały się w ciągu minionych 12 miesięcy. Jury nagrody właśnie ogłosiło nominacje.
ICMA official logo
ICMA official logoFoto: ICMA

Nominacje są pierwszym i szczególnie ważnym etapem wyboru nagrań w konkursie International Classical Music Awards. Niezależnie działający krytycy z 18 europejskich redakcji, od Anglii po Rosję i Turcję, wskazują płyty, które przyciągnęły ich szczególną uwagę. Gdy tytuły się powtarzają - uzyskują oficjalną nominację.

- W kolejnych rundach głosowań wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach, ale to ten pierwszy etap jest dla mnie solą konkursu - mówi Jakub Puchalski, reprezentujący w jury Polskie Radio Chopin (jedyne polskie medium zasiadające w tym gronie). - To tutaj miłośnik muzyki znajdzie najszerszy wybór ciekawych produkcji, to tu możemy dostrzec najróżniejsze nagrania, których dotąd nie zauważyliśmy w zalewie płyt, jakie obecnie są publikowane. To właśnie ogłaszane w tej chwili listy są szczególnie cennym wyborem dorobku 12 miesięcy między październikiem 2020 a październikiem 2021 roku.

Lista nominowanych nagrań, na której nie brak też nazwisk polskich, znajduje się w tym miejscu.