X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Czarne na białych

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:50
Galeria pianistów Jakuba Puchalskiego
Audio

Ucząc można się wiele nauczyć. Od studentów dowiedziałem się na przykład, że liczne młode osoby zainteresowane pianistyką co najwyżej słyszały o Horowitzu i Rubinsteinie - ale ich samych nie słyszały nigdy. Galeria pianistów będzie więc przypominać klasykę nagrań, w całej jej różnorodności. Pianiści sławni, publikowani i opisani, a jednak, jak się okazuje, niemal nieznani. Żeby jednak coś dla siebie znaleźli i wybredni smakosze, wielcy pianiści pojawiać się będą nie tylko w najsławniejszych swych kreacjach, lecz i w rzadkościach, niejednokrotnie odsłaniając nowe oblicza. Czasem trafi się też ktoś, kogo do wielkich dopiero może zaczniemy zaliczać, albo zdobędziemy się na ciekawe zestawienia - nie tylko chopinowskie. Codziennie od 22 do 24. Zapraszam - Jakub Puchalski.

Do tej pory bohaterami kolejnych audycji byli: Ignacy Jan Paderewski, Maurycy Rosenthal, Józef Hofmann, Alfred Cortot, Yves Nat, Artur Rubinstein, Wanda Landowska, Solomon, Claudio Arrau, Arturo Benedetti Michelangeli, Annie Fischer, Geza Anda, Glenn Gould, Sergio Fiorentino, a także muzyka Claude'a Debussy'ego oraz... Wagnera.