Jakie było Wojsko Polskie we wrześniu 1939 roku?
Jakie było Wojsko Polskie we wrześniu 1939 roku?
Klub Trójki

Anna Dudzińska, Anna Kowalczyk, Paulina Wilk, Krzysztof Łoniewski, Michał Matus, Agnieszka Trzeciakiewicz, Maciej Wasielewski, Ryszard Jaźwiński

Jakie było Wojsko Polskie we wrześniu 1939 roku?

29.08.2019
48:22

– Utrzymywaliśmy stale w czasach pokoju od 240 do 260 tysięcy żołnierzy. To była, jak na tę część Europy, największa armia. Obok Rosji, Polska była od strony militarnej najsilniejszym państwem Europy Środkowej. We wrześniu zmobilizowaliśmy około miliona żołnierzy. Gdyby mobilizacja się zakończyła, byłoby to 1,5 miliona żołnierzy. Jeśli chodzi o sprzęt, to klasyfikowano armię polską jako 7. armię świata. – wyjaśnia historyk prof. Janusz Odziemkowski.

Wszystkie odcinki

Polecane