Czwórka

Set It Off Tour 2013

08.05.2013 12:30
XXYYXX, Blackbird Blackbird, Slow Magic, Giraffage oraz Beat Culture wystąpią w Warszawie!
Set It Off Tour 2013
Foto: materiały promocyjne

XXYYXX tak naprawdę nazywa się Marcel Everett i pochodzi z Orlando. W tym roku skończy dopiero 18 lat, a już zdobył ogromną popularność w muzycznym świecie. Polskiej publiczności znany jest choćby z występu na zeszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Słynie z używania samplów wykorzystywanych w swoich produkcjach – na jego ostatnim albumie znajdziemy te zapożyczone z utworów Amy Winehouse, Alt-J czy Beyonce.

Blackbird Blackbird to jednoosobowy projekt Mikeya Maramaga. Debiutancki album Summer Heart to zbiór magicznych dreampopowo-elektronicznych kompozycji, którymi podbił serca słuchaczy. W październiku zeszłego roku wydał minialbum Boracy Planet. Blackbird Blackbird pojawi się po raz pierwszy nad Wisłą.

Slow Magic to specyficzna postać. Nie istnieje poza portalami internetowymi, nie istnieje poza muzyką, którą tworzy. Na scenie przywdziewa tęczową maskę zebry, z publicznością poza gestami nie utrzymuje żadnego kontaktu. Paradoksalnie ta powściągliwość przyciąga wielu, ponieważ chcą odkryć zagadkę tożsamości artysty. Jego definiuje muzyka którą tworzy – miks elektroniki, glitchu, lo-fi.

Giraffage tworzy marzycielską, sypialnianą wręcz elektronikę okraszoną hip-hopowymi bitami. Operuje różnymi samplami, o których sam mówi, że zawierają w sobie całe bogactwo YouTube’a. Zmysłowy dreampop porywa słuchaczy, dzięki czemu mogą choć przez chwilę zapomnieć o rzeczywistości.

Beat Culture inspiruje się takimi wykonawcami jak Gold Panda, Animal Collective, Star Slinger czy Burial. W jego muzyce można odnaleźć elementy shoegazu, eksperymentalnej elektroniki.

Koncert pod Patronatem Czwórki odbędzie się 13 maja, w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia.

 

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Dope D.O.D. powraca do Polski!

16.05.2013 11:00
Najnowsza trasa koncertowa związana z premierą albumu "Da Roach“.
Dope D.O.D.  powraca do Polski
Foto: materiały promocyjne

Międzynarodowa kariera tego holenderskiego składu rozpoczęła się w styczniu 2011 roku, kiedy w sieci ukazało się ich pierwsze video do nagrania "What Happened". Do dnia dzisiejszego kawałek w serwisie YouTube odsłuchano prawie 11 milionów razy!

Zespół zyskał dzięki niemu spory rozgłos, co z kolei umożliwiło mu podjęcie współpracy z legendarnym Seanem Pricem (Heltah Skeltah, Boot Camp Clik, Random Axe). Efektem tej kolaboracji był numer „Psychosis”, który odbił się szerokim echem po całym hip-hopowym środowisku. Debiutancki album Dope D.O.D. był gotowy wiosną 2011 roku, jednak przed jego wydaniem skład zdecydował się wydać „Evil EP”- w ramach zapowiedzi nadchodzącego krążka. W czerwcu tego samego roku na specjalne zaproszenie Freda Dursta formacja wyruszyła w trasę z Limp Bizkit, jako ich główny support. Debiutancki album „Branded” ukazał się jesienią 2011, a jego promocja objęła Polskę, Rosję, Ukrainę, Litwę, Francję i Bułgarię. Rozgłos, jaki muzycy zyskali w Europie przyczynił się do włączenia Dope D.O.D. do składu amerykańskiej trasy Korna, zaowocował również występami na największych festiwalach w roku 2012. Po serii wyprzedanych jesiennych koncertów klubowych muzycy zniknęli w studio, by stworzyć kolejny, mocny album. „Da Roach” swoją premierę będzie miał 20 kwietnia, a na albumie gościnnie występują m.in. Redman, Kool Keith, Onyx oraz ponownie Sean Price. Tego nie można przegapić!

Koncert pod Patronatem Czwórki odbędzie się 18 maja, w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia, a 17 maja po godzinie 21.00 w audycji "DJ Pasmo"zapraszamy na wywiad z członkami zespołu!

/


Czytaj także

Major Lazer

07.05.2013 19:00
Ich jedyny tej wiosny koncert w Polsce - muzycy wystąpią w warszawskim w klubie Palladium.
Major Lazer
Foto: materiały promocyjne

Major Lazer to projekt DJ i producenta Diplo, założyciela wytwórni Mad Decent i muzyka kojarzonego przede wszystkim ze współpracy z M.I.A., Beyoncé, No Doubt, La Roux czy Usherem.

Źródeł Major Lazer szukać należy we współpracy Diplo właśnie z M.I.A., dzięki której poznał Switcha - drugiego założyciela zespołu. Pierwszy album, "Guns Don’t Kill People…Lazers Do", ukazał się w 2009 roku i pojawiło się na nim wielu znanych wokalistów, m.in. Santigold, Nina Sky, Vybz Kartel czy Ward 21. Po debiucie Major Lazer rozpoczęli intensywną trasę koncertową, otrzymali również wiele nagród muzycznych i nominacji. W 2011 roku grupę opuścił Switch, a jego miejsce zajęli Jillionaire i Walshy Fire.

Koncert pod Patronatem Czwórki odbędzie się 15 maja, w warszawskim klubiePalladium.

/