Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 23:00
Sportowe podsumowanie dnia - 20 sierpnia 2016.
Maja Włoszczowska
Maja WłoszczowskaFoto: facebook.com/mwloszczowska

Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w kolarstwie górskim! Udało jej się powtórzyć sukces sprzed ośmiu lat, kiedy to w Pekinie również była druga. Pierwsza na mecie była dzisiaj Szwedka Jenny Rissveds, a trzecia Kanadyjka Catharine Pendrel.

W pięcioboju nowoczesnym brązowy medal zdobyła Oktawia Nowacka. Zawodniczka Legii Warszawa świetnie zaprezentowała się w szermierce, na pływalni i w skoku z przeszkodami. Podczas ostatnich konkurencji, czyli biegu na 3000 metrów połączonego ze strzelaniem z pistoletu, Polka startowała jako pierwsza. Po wykańczającej rywalizacji Oktawia dotarła ostatecznie na trzecim miejscu. W rzucie dyskiem również brązowy medal wywalczył Wojciech Nowicki.

W nocy o półfinał walczyli także nasi piłkarze ręczni. Po niezwykle emocjonującym meczu, w którym do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, polscy szczypiorniści nie dali rady Duńczykom. Przegrali 28:29 i jutro o 15:30 powalczą o brązowy medal z reprezentacją Niemiec. Przypomnijmy, że podopieczni Tałanta Dujszebajewa mierzyli się już z Niemcami w fazie grupowej i przegrali 29:32.

W rozegranych dzisiaj ćwierćfinałach swoje walki przegrali niestety nasi zapaśnicy Robert Baran i Zbigniew Baranowski. Stracili także szanse na udział w repasażach, ponieważ ich przeciwnicy przegrali swoje walki półfinałowe.

O 2:15 Joanna Jóźwik spróbuje powalczyć o medal w biegu na 800 metrów. Chwilę przed występem Joanny Jóźwik w finale skoku wzwyż kibicować będziemy Kamili Lićwinko. Od 3:00 na stadionie olimpijskim w finałach 4x400 metrów wystartują nasze sztafety mężczyzn i kobiet.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.