Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 22:28
Sportowe podsumowanie dnia - 22 stycznia 2017.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, ku uciesze tłumów polskich kibiców, zajął Kamil Stoch. Tym samym dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Triumf Kamila był tym bardziej imponujący, bo po pierwszej serii zajmował dopiero szóstą lokatę. Jednak jego świetny skok na odległość 131 metrów, przy bardzo niekorzystnych warunkach wyniósł go na najwyższy stopień podium. Podium konkursu w Zakopanem uzupełnili Niemcy. Drugi miejsce zajął Andreas Wellinger a trzeci był Richard Freitag.

Punkty Pucharu Świata zdobyli dzisiaj wszyscy Polacy. Piotr Żyła był szósty, Dawid Kubacki ósmy, Maciej Kot dwunasty, Jan Ziobro czternasty, a Stefan Hula - 24. Kolejny emocjonujący weekend ze skokami już za tydzień w niemieckim Willingen.

Niedziela przyniosła także wiele tenisowych sensacji. W czwartej rundzie wielkoszlemowego Australian Open odpadły turniejowe jedynki singla. Niemka Angelique Kerber przegrała z Amerykanką Coco Vanderweghe, a Brytyjczyk Andy Murray okazał się gorszy od Niemca Mischy Zvereva. W nocy oczywiście kolejne mecze czwartej rundy Australian Open. Najciekawiej zapowiada się starcie w rywalizacji mężczyzn. W zaplanowanym na 10:30 spotkaniu Rafael Nadal zagra z Gealem Monflisem.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.