Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 08:10
Poranny przegląd sportowy - 27 marca 2017.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Darek Matyja

Polska pokonała w Podgoricy Czarnogórę 2:1 w meczu grupy E kwalifikacji do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Robert Lewandowski - z wolnego w 40. minucie i Łukasz Piszczek w 82. minucie - po podaniu Piotra Zielińskiego. Gola dla gospodarzy strzelił Stefan Mugosa (63. min.). Polacy umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Mają 13 punktów i o 6 wyprzedzają niedzielnych rywali oraz Duńczyków.

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce przegrali na wyjeździe z Montpellier HB 28:33 (16:14) w pierwszym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Rewanż zostanie rozegrany 2 kwietnia w Kielcach. Mistrzowie Polski bronią tytułu najlepszej drużyny w Europie.

Jason Smith, kolega Marcina Gortata z Washington Wizards, założył się z komentatorem jednej z amerykańskich stacji, że zatańczy publicznie, jeśli jego ekipa osiągnie 50 zwycięstw w sezonie zasadniczym koszykarskiej ligi NBA. Do tej granicy brakuje stołecznej drużynie pięć wygranych.
"Muszę wziąć się do roboty i popracować nad swoimi umiejętnościami" - powiedział Smith, który dał się już poznać jako uzdolniony wokalista.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju w Miami.