Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 23 kwietnia 2017.
Polki po finale z Francją
Polki po finale z Francją Foto: Darek Matyja

Jeden medal to dorobek polskich judoków w mistrostwah Europy, które zakończyły się w Warszawie. W ostatnim dniu zawodów polskie judoczki: Karolina Pieńkowska, Karolina Tałach, Agata Ozdoba, Anna Borowska, Katarzyna Kłys, Sandra Lickun, Anna Załęczna, Julia Kowalczyk i Beata Pacut wywalczyły srebrny medal. Polki w finale turnieju drużynowego przegrały z Francuzkami 0:5.
Już we wrześniu w Budapeszcie podczas mistrzostw świata.

W Kędzieżynie-Kożlu trwa walka o siatkrskie mistrzostwo Polski. ZAKSA remisuje 1:1 w setach ze Skrą Bełchatów 1:1. Z ostatniej chwili - ZAKSA mistrzem Polski po zwycięstwie 3:1
A brązowy medal zdobyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W rewanżowym meczu o trzecie miejsce jastrzębianie pokonali na wyjeździe Resovię 3:2.

Z brązowego medalu cieszyły się również koszykarki CCC Polkowice, które pokonały na wyjeździe Artego Bydgoszcz 77:56 i zakończyły rywalizację do trzech zwycięstw wynikiem 3:0.

Michał Kwiatkowski był trzeci w kolarskim wyścigu Liege-Bastogne-Liege. Polak stracił 3 sekundy do zwycięzcy - Alejandro Valverde. Rafał Majka, któty zajął 10. pozycję. W kobiecym wyścigu Katarzyna Niewiadoma zajęła 3. miejsce.
Jeden z najlepszych w historii polskich żżlowców - Tomasz Gollob miał poważny wypadek podczas treningu przed zawodami motocrosowymi. Gollob doznał .in urau kręgosłupai jest już po operacji.

Tomasz Zimnoch w walce wieczoru zmierzy się z Michaelem Grantem.

Sportowe podsumowanie dnia - 22 kwietnia 2017.