Biegi ultra - w pogoni za ultra szczęściem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 13:10
- Jedni biegają maratony w mieście, my wybieramy górskie ścieżki - deklarują autorzy książki "Szczęśliwi biegają ultra".
Audio
  • Biegi ultra - przepis na szczęśliwe życie (Czwórka/Rozbiegani)
Sam trening biegowy nie wystarczy, żeby brać udział w ultra biegach. warto sięgnąć po inne formy treningowe takie jak rower, rolki, siłownia czy basen
Sam trening biegowy nie wystarczy, żeby brać udział w ultra biegach. warto sięgnąć po inne formy treningowe takie jak rower, rolki, siłownia czy basenFoto: Materiały promocyjne/Piotr Dymus

Na co dzień Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski mieszkają w Warszawie i prowadzą własną firmę. W każdej wolnej chwili biegają... po górach. - Kiedyś pomyślałam sobie, że byłoby fajnie razem z Krzyśkiem przebiec Bieg Rzeźnika - wspomina biegaczka. - Dziś mamy to już za sobą.

Bieg Rzeźnika zapoczątkował modę na biegi ultra w naszym kraju. - W pierwszej edycji, która odbyła się 12 lat temu, wzięła udział garstka przyjaciół, która założyła się o to, czy można przebiec 77 km po górach w ciągu jednego dnia. W tej edycji uczestniczyło ponad 3 tysiące ludzi.

Goście Czwórki radzili, w jaki sposób przygotować organizm do biegów ultra, co zrobić, żeby się nie zniechęcać, opowiadali też czy wspólne bieganie może zastąpić terapie małżeńską.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Magdalena Ostrowska-Dołęgowska, Krzysztof Dołęgowski (autorzy książki "Szczęśliwi biegają ultra")

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/mg

Czytaj także

Night Runners - biegnąc w ciemnościach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 08:40
- Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem - mówi ekipa Night Runners. - U nas nikt nie biega sam!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Charytatywne bieganie. Bo sport nie jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 08:30
W Polsce pojawiła się możliwość bezpośredniego pomagania dzięki bieganiu. - Będziemy wspierać m.in. Fundację Synapsis, Amnesty International i Rak & Roll - mówi szef Maratonu Warszawskiego Marek Tronina.
rozwiń zwiń