Jak skutecznie walczyć z mową nienawiści?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 16:16
70 proc. młodych Polaków spotkało się w internecie z rasistowskimi uwagami, 58 proc. słyszało tego typu wypowiedzi w rozmowach ze znajomymi.
Audio
  • Goście Piotra Firana o mowie nienawiści (Się mówi/Czwórka)
Jak przeciwstawiać się mowie nienawiści?
Jak przeciwstawiać się mowie nienawiści?Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Czytaj także
biuro praca kłótnia 663.jpg
Cała prawda o Polakach. "Lubimy narzekać, bywamy niemili"

- Stopień toleracji dla mowy nienawiści wśród młodych ludzi jest przerażający - mówi ekspert Fundacji im. Stefana Batorego Agata Szypulska.

Niektóre słowa obrażają i mogą prowadzić do przemocy wobec osób o innym kolorze skóry, pochodzeniu, wyznaniu lub orientacji seksualnej. Dlatego ruszyła kampania "Stop mowie nienawiści", której pomysłodawcą jest właśnie Fundacja im. Stefana Batorego.

- Poparcie dla mowy nienawiści i stopień przyzwolenia na stosowanie tego typu treści jest chyba jeszcze większy niż zeszłym roku. Najczęściej z mową nienawiści mamy do czynienia w szkole, ale może to być także każda przestrzeń, w której młodzi ludzie sie spotykają - mówi Agata Szypulska. Tłumaczyła także, skąd biorą się uprzedzenia i objaśniała, w jaki sposób każdy z nas może starać się im zapobiegać.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Agata Szypulska i Wiktor Soral (Fundacja im. Stefana Batorego)

Data emisji: 28.09.2015

Godzina emisji: 14.00

mp/kd

Czytaj także

"Wygrywam z anoreksją" - blog z przymrużeniem oka

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 11:00
Maciej Blatkiewicz je dużo i niezdrowo. Kocha bekon, uwielbia burgery i ubóstwia sos BBQ. Jest twórcą bloga "Wygrywam z anoreksją".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłość w sieci. Czy randki on-line nas psują?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 15:55
Coraz szybciej rośnie popularność aplikacji randkowych. - Potraktujmy je jako środek, a nie cel sam w sobie - apeluje ekspert serwisów randkowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukasz pracy? Portal internetowy zrobi to za ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 16:20
Roznoszenie CV po siedzibach firm i rozsyłanie ich e-mailem to przeżytek. Dziś istnieją specjalne portale internetowe, które pośredniczą między pracownikami a pracodawcami.
rozwiń zwiń