Polskie Radio
Section05
psychologia

Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej

- Robimy dwumiesięcznik "Kosmos" głównie z myślą o dziewczynkach. Po to, żeby im pokazać, że jest przed nimi cały wszechświat, którym mogą się zaciekawić. Same mamy córki, widzimy, że ciekawią się najróżniejszymi rzeczami i często są konfrontowane z tym, że niektóre sprawy są "nie dla dziewczyn", co wydaje mi się zupełnie nieuzasadnione wobec ogromu ich pasji - opowiada Joanna Woźniczko-Czeczott.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Pruchnicka Krystian Hanke prasa prasa drukowana dzieci psychologia psychologia dziecięca STYL ŻYCIA

Pobicie gimnazjalistki w Gdańsku. Wyniki kontroli

– Do pobicia gimnazjalistki w Gdańsku doszło poza terenem szkoły; po incydencie zapewniono, zarówno jej jak i pozostałym uczniom, wsparcie pedagogiczno-psychologiczne – to wstępne ustalenia kontroli przeprowadzonej w szkole przez pomorskiego kuratora oświaty. W poniedziałek sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu dwóch nieletnich podejrzanych w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. W odniesieniu do trzeciej sąd zastosował dozór kuratora. O przemocy wśród młodzieży mówił dr Michał Sitek (Instytut Badań Edukacyjnych).
Zobacz więcej na temat:  dzieci psychologia gimnazjum Gdańsk prokuratura policja