Europejski Korpus Solidarności. Nie tylko dla wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 17:40
Masz od 17 do 30 lat, chcesz poznawać świat, pomagać innym i rozwijać się zawodowo? Dołącz do Europejskiego Korpusu Solidarności.
Audio
  • Jak działa i dla kogo jest Europejski Korpus Sprawiedliwości? (Dajesz radę/Czwórka)
100 tys. młodych wolontariuszy - tyle do 2020 r. ma liczyć Europejski Korpus Solidarności
100 tys. młodych wolontariuszy - tyle do 2020 r. ma liczyć Europejski Korpus SolidarnościFoto: Pixabay/LoggaWiggler/dom. publiczna

Czytaj także
święty mikołaj 1200x660.jpg
Studiuj w kraju skrzatów i świętego Mikołaja

W ramach tej inicjatywy młodzi Europejczycy - po specjalnym przeszkoleniu - wyjeżdżają na wolontariat do miejsc, gdzie pomoc jest potrzeba. Mogą to być szlaki z uchodźcami, obszary dotknięte katastrofami naturalnymi czy ubóstwem. Ale nie tylko. - Drugim filarem Europejskiego Korpusu Solidarności jest staż zawodowy. Chętni powini zadeklarować swoje doświadczenie, umiejętności oraz branżę, w której chcieliby się rozwijać. My skierujemy ich do odpowiednich, także prywatnych firm, w których będą zatrudnieni na umowę o pracę - wyjaśnia Tomasz Klemt z Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać się do Europejskiego Korpusu Solidarności, czym ta oferta różni się od stażu i gdzie należy udać się po szczegółowe informacje - o tym m.in. w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Katarztyna Kornet

Gość: Tomasz Klemt (przewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 14.06

kul/jsz

Czytaj także

Wolontariat w muzeum wyzwaniem życia?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 14:50
Jeśli chcielibyście oprowadzać ludzi, przybliżać tajemnice muzealnych eksponatów, pracować nad konserwacją dzieł sztuki czy pielęgnacją zabytkowych ogrodów, to wolontariat w muzeum jest właśnie dla was!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Changemakers. "Podróżami zmieniaj świat!"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 16:00
- Podstawą projektu "How to (ex)change the world" jest założenie, że ludzie chcą zmieniać świat na lepsze. Nam zależy, żeby wspierać tych, którzy robią to małymi krokami - opowiada Ania Książek.
rozwiń zwiń