Chcesz oszczędzać? Sprawdzaj ceny!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:00
Zwyczaje zakupowe Polaków zmieniają się, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Czy na czas kryzysu zrezygnowaliśmy z bycia rozrzutnym, a może po prostu zaczęliśmy kupować z głową.
Audio
  • Oto nowy portret polskiego klienta (Czwórka/Poranek OnLine)
Chcesz oszczędzać? Sprawdzaj ceny
Foto: Glow Images/East News

Z najnowszych badań wyłania się ciekawy portret polskiego klienta: - Chcemy kupować taniej i mądrzej. I, co najważniejsze, zdajemy sobie sprawę, że codzienne zakupy to jest to miejsce w budżecie, w którym sporo można zaoszczędzić - mówi Michał Sikora, pomysłodawca sondażu. - Coraz więcej Polaków porównuje ceny, szuka korzystnych promocji w internecie i zanim podejmie decyzję o zrobieniu zakupów w danym sklepie, dobrze go sprawdza.

W tej sytuacji coś, co jeszcze jakiś czas temu było niezobowiązującym trendem, powoli staje się normą, a my jesteśmy "smart shopperami".

- Ci klienci, którzy kierują się głównie ceną, doskonale znają wartość swojego koszyka - twierdzi rozmówca Eweliny Grygiel. - I to jest pierwsza z zasad smart shoppingu: jeśli chcesz oszczędzać, musisz znać ceny i wiedzieć ile wydajesz. Na szczęście my, Polacy, coraz lepiej sobie z tym radzimy.

kul

Czytaj także

Zakupy za granicą! A co z gwarancją?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 15:38
Na wakacjach za granicą chętnie robimy zakupy. Buty, ubrania czy sprzęt elektroniczny często jest tam tańszy. Przez wakacyjny luz czasem zapominamy o paragonach, a trzeba je mieć w przypadku reklamacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak na zakupach potrzebuje doradcy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 11:40
Czym statystyczny Polak kieruje się robiąc zakupy - reklamami, przecenami a może opinią znajomych? Dzięki raportowi "Polacy Rekomendują" znamy już odpowiedź na to pytanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie myl pracoholizmu z pracowitością. Uzależnienie od pracy trzeba leczyć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:30
Są psychologowie, którzy twierdzą, że żeby zachować w życiu równowagę należy 8 godzin pracować, 8 bawić się i 8 przesypiać. Żyjemy jednak w czasach, kiedy zasada "złotego środka" jest właściwie nie do zastosowania, a badania pokazują, że pracoholizm to już nie przejściowy problem, lecz prawdziwe uzależnienie, które trzeba leczyć.
rozwiń zwiń