Zwróć uwagę

Powiew świeżości po zmianie dyrektora. Festiwal Filmowy w Gdyni
Film

Powiew świeżości po zmianie dyrektora. Festiwal Filmowy w Gdyni

39. Festiwal Filmowy w Gdyni jest już na półmetku, więc jest to dobry moment na pierwsze podsumowania. Klub Trójki tym razem został poprowadzony z Teatru Muzycznego w Gdyni. Jakie są tegoroczne objawienia festiwalu? Które filmy mają największą szansę na zdobycie nagrody głównej?

Daniel Olbrychski: Potop w ogóle się nie zestarzał
Film

Daniel Olbrychski: "Potop" w ogóle się nie zestarzał

- Ucięto 2 godziny, a film nadal jest opowiedziany jak trzeba. Zachwyciła mnie również reakcja publiczności. Potrafiła wychwycić śmieszne momenty, których 40 lat temu nie było - mówił w Jedynce Daniel Olbrychski po specjalnej projekcji filmu "Potop Redivivus".

Trudna sztuka debatowania, w której jesteśmy mistrzami
Wydarzenia

Trudna sztuka debatowania, w której jesteśmy mistrzami

Polacy, jak się okazuje, są mistrzami w debatowaniu. - Od kilkudziesięciu lat co roku rozgrywają się mistrzostwa świata w debatowaniu i od kilku lat Polacy zajmują coraz wyższe miejsca - opowiada Anna Dobrowolska, główny organizator Mistrzostw Europy Debat Warszawa 2016.

WarSoVie świętem przestrzeni publicznej w Warszawie

WarSoVie świętem przestrzeni publicznej w Warszawie

Ten festiwal udowodni, że Warszawa to energia, współdziałanie i różnorodność. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny, a jego celem jest współtworzenie przestrzeni publicznej miasta. Przed nami druga edycja festiwalu WarSoVie.

serwis specjalny wrzesień39
pieśni niepokornych

"Sowieci odpowiadają za wybuch wojny na równi z Niemcami"

Sowieci odpowiadają za wybuch wojny na równi z Niemcami

– Stalin szyderczo mówił, że niepodległe państwa między Rosją a Niemcami to przepierzenie, którego należy się pozbyć – mówił w Dwójce Piotr Szubarczyk, historyk z gdańskiego IPN, autor książki "Czerwona Apokalipsa. Agresja Związku Sowieckiego na Polskę i jej konsekwencje".

Realizacja dźwięku do "Miasto 44" była żmudna i skomplikowana

Realizacja dźwięku do Miasto 44 była żmudna i skomplikowana

Przeciętny słuchacz nie zdaje sobie sprawy z tego, ile dźwięków słychać w filmie. Tymczasem każdy z nich osobno trzeba przecież nagrać, edytować, a potem wmontować w całość. O tym, ile trwała praca nad ścieżką dźwiękową filmu "Miasto 44", opowiadał realizator Bartosz Putkiewicz.