Witold Lutosławski

Nie przegap

Modrzycer klan. Muzyka, która przybliża do Boga

Modrzycer klan. Muzyka, która przybliża do Boga

- Dla filozofii chasydów to typowe, że muzyka jest pomostem. Przez muzyczną ekstazę i obrzędy przybliżali się do Stwórcy - tak Miron Zajfert zapowiada koncerty polskich i amerykańskich jazzmanów, którzy stworzyli magiczny projekt.

Słodkie Radio Retro zaprasza do Kawiarenki

Słodkie Radio Retro zaprasza do Kawiarenki

Od blisko pół wieku Jan Zagozda i Danuta Żelechowska przypominają dzieje gwiazd polskiej estrady i zapomniane przeboje w cyklu "Słodkie Radio retro". Najbliższe spotkanie ze słuchaczami odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia.

Piosenka dnia w Jedynce

Anna Wyszkoni, Michał Bajor "Ja kocham, ty kochasz"

Anna Wyszkoni, Michał Bajor Ja kocham, ty kochasz

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 28 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.

Piosenka dnia w Trójce

Lifehouse "One For The Pain"

Lifehouse One For The Pain

Nowa płyta zespołu Lifehouse "Out of the Wasteland" w USA ukazała się pod koniec maja i zadebiutowała na pierwszym miejscu w zestawieniu sprzedaży płyt alternatywnych, na miejscu trzecim rockowych albumów oraz na dwudziestym szóstym miejscu zestawienia Billboard 200. W Europie album ukazał się 22 czerwca.

Płyta tygodnia w Trójce

Led Zeppelin "Coda"

Led Zeppelin Coda

Przygotowane w serii wznowień studyjnych płyt Led Zeppelin nowe wydanie albumu „Coda”, który w oryginale ukazał się w 1982 roku, dwa lata po śmierci Johna Bonhama.

Płyta tygodnia w Czwórce

pieśni niepokornych