"Mózg Powszechny" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 15:30
W Teatrze Powszechnym już 8 września rozpocznie się cykl koncertów "Mózg Powszechny". W tym roku rusza seria z cyklu Super Sam +1.
Scena Mózgu Powszechnego otwarta jest wyłącznie dla artystów tworzących oryginalną sztukę autorską (fragment plakatu promocyjnego)
Scena "Mózgu Powszechnego" otwarta jest wyłącznie dla artystów tworzących oryginalną sztukę autorską (fragment plakatu promocyjnego)Foto: materiały promocyjne

Mózg Powszechny to filia legendarnego bydgoskiego klubu Mózg, która osiadła w listopadzie 2014, w budynku Teatru Powszechnego, gdzie dotychczas mieściła się Scena Pracownia (25 m od wejścia głównego). To tutaj powstała scena muzyczna, teatralna, performerska, wystawiennicza, z silnym nastawieniem na eksperyment oraz improwizację, kino studyjne, miejsce spotkań środowisk twórczych i wymiany myśli oraz dobry bar.

"Supersam Plus 1" to cykl wystąpień solowych oraz duetów odbywający się od września do końca 2016 roku. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas "Supersam Plus 1" prezentowani będą uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

"Super" w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów, "Sam" mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu.

"Plus 1" w tytule oznacza, że podczas każdego z koncertów prezentowane będą dwa akty solowe, ale każdy wieczór wieńczyć będzie wspólny występ w duecie.

Każdy wieczór przewiduje udział jednego artysty warszawskiego. Projekt ma na celu zrealizowanie prezentacji w odniesieniu do najciekawszych artystów lokalnych. Wszyscy artyści zaproszeni zostaną do przedstawienia dzieł premierowych, nigdy wcześniej nie wykonywanych. Idea duetów sama w sobie jest premierowa, gdyż artyści którzy występować będą ze sobą, zrobią to po raz pierwszy, budując najnowsze z możliwych dzieło.

Pobyt każdego artysty planowany będzie w taki sposób, aby miał możliwość spotkania się ze środowiskiem lokalnym i publicznością. Wspólne spotkania odbywać będą się w formie warsztatów. Dodatkową częścią projektu jest rejestracja wideo wszystkich działań oraz produkcja filmów dokumentalnych przybliżających postaci artystów oraz ich pracę warsztatową ze środowiskami lokalnymi.

***
materiały prasowe/mz


Zobacz więcej na temat: TEATR
Czytaj także

Nowy sezon teatralny pod znakiem zapytania. Co dalej z rodzimą sceną?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 20:33
- Przeciętny wrocławianin będzie mógł w październiku i listopadzie, w ramach Olimpiady Teatralnej, zobaczyć wszystko, od Petera Brooka po Eugenio Barba - mówi Jarosław Fret z wrocławskiego Teatru Zar.
rozwiń zwiń