Polskie Radio
Section05
TEATR

Wyzwania teatralne: trzech aktorów, dwanaście charakterów

Przedstawieniem "Wszystko o mężczyznach" Teatr Kamienica w Warszawie rozpocznie sezon po wakacjach. Spektakl opowiada o tym, czym jest męski świat. Opisuje damsko-męskie zależności i na 12-stu przykładach charakteryzuje męskie typy osobowości. Gościem Katarzyny Oklińskiej w Polskim Radiu 24 był Michał Lesień-Głowacki, aktor, który opowiadał o przedstawieniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 TEATR spektakl aktor aktorstwo aktorzy

Spektakl „Pajace” na dziedzińcu Teatru Letniego w Szczecinie

Spektakl  teatralno–operowy „Pajace” z muzyką Ruggiera Leoncavallo, według autorskiego scenariusza i w reżyserii Michała Znanieckiego. Spektakl ma charakter plenerowy, a rozgrywać się będzie na dziedzińcu Teatru Letniego w Szczecinie oraz w ważnych i historycznie rozpoznawalnych miejscach Szczecina. Wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia. O spektaklu „Pajace” mówił w audycji Weekend Kulturalny reżyser spektaklu Michał Znaniecki.
Zobacz więcej na temat:  TEATR spektakl

W Gdańsku zakończył się Festiwal Szekspirowski

- Do niektórych przedstawień reżyserzy starają się przemycić nawiązania do współczesności. Tego do niedawna nie można było znaleźć w szekspirowskich interpretacjach. Przypomina mi to czasy, kiedy każda aluzja polityczna była witana przez publiczność gromkimi brawami - mówi prof. Jerzy Limon, dyrektor Festiwalu Szekspirowskiego.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR literatura widowisko teatralne Gdańsk Martyna Podolska Jerzy Limon