Skrzyżowanie Kultur w Dwójce. Zapraszamy na transmisje koncertów i rozmowy z artystami!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 17:00
Rusza dziesiąta odsłona jednego z największych w Polsce międzynarodowych festiwali muzyki i kultury świata. Na naszej antenie wysłuchać można będzie licznych relacji i rozmów z tej imprezy, a także dwóch koncertów. Pierwsza transmisja już w środę 24 września!
Audio
  • Maria Pomianowska zaprasza na Skrzyżowanie Kultur (Źródła/Dwójka)
Skrzyżowanie Kultur w Dwójce. Zapraszamy na transmisje koncertów i rozmowy z artystami
Foto: materiały promocyjne

Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna 10. Skrzyżowania Kultur, zapraszała na koncerty i warsztaty w magazynie "Źródła". Hasło przewodnie festiwalu brzmi: "Legendy i odkrycia". - Każdego dnia festiwalu na scenie w namiocie pod pałacem kultury dojdzie do spotkania ikony world music z utalentowanym, świetnie rokującym młodym artystą, który prawdopodobnie również stanie się wkrótce gwiazdą - wyjaśniała pomysł Maria Pomianowska.

Na antenie Dwójki transmitować będziemy pierwszą część koncertu inauguracyjnego (24 września o godzinie 19.00), na którym wystąpi gitarzysta i pieśniarz z Madagaskaru Claude Teta. Z kolei 26 września o godzinie 19.00 zaprezentujemy występ koreańskiego duetu SUM i najwybitniejszego pieśniarza Etopii Mahmouda Ahmeda.

Poza transmisjami i rejestracją koncertu Ze Luisa z Wysp Zielonego Przylądka (27 września), w Magazynie "Źródła" (22-26 września, godz. 12.00-13.00) oraz w sobotnim "Poranku Dwójki" (27 września, godz. 6.00-10.00) posłuchać można będzie rozmów z gośćmi festiwalu oraz relacji z paneli dyskusyjnych i warsztatów, a także z wydarzenia "Sounds Like Poland", czyli prezentacji najciekawszych polskich zespołów muzyki etnicznej skierowanej do zaproszonych specjalnie dziennikarzy, producentów i animatorów sceny world music z całego globu. - Mamy sygnały, że poprzedni koncert zaowocował już zaproszeniami do Pakistanu czy Kanady - podkreślała dyrektor artystyczna festiwalu. W tym roku usłyszymy grupy: Dagadana, Mosaik, Kapela Maliszów, Chłopcy Kontra Basia, Sutari, Hańba!, Studium Instrumentów Etnicznych.

mm/ac

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA Warszawa
Czytaj także

Szef festiwalu Globaltica: na muzykę etno nie ma w Polsce mody

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:00
- Raz na jakiś czas trafia się wielki sukces pojedynczego artysty, którego Polacy pokochają, ale zainteresowanie muzyką świata, prawdziwymi brzmieniami etno, nie jest w Polsce duże. Na tym polu mamy wciąż wiele do zrobienia - powiedział w Czwórce Piotr Pucyło, dyrektor artystyczny festiwalu Globaltica, a kiedyś dystrybutor płyt m.in. Buena Vista Social Club.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marko Marković: trąbka to mój przyjaciel

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 18:00
- Nie rozstaje się z nią od czwartego roku życia. W wieku siedmiu lat umiałem grać proste melodie, a jako czternastolatek wstąpiłem do orkiestry ojca - mówił spadkobierca Bobana Markovicia, którego zespół znany jest polskiej publiczności z filmów Emira Kusturicy. 30 sierpnia wystąpi w Barcicach nad Popradem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Gaca szybko przełamywał lody. Pierwsza rocznica śmierci mistrza

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 15:00
- To był na tyle otwarty facet, że zawsze można było do niego przyjechać, przenocować. To, że miał wielu uczniów wynika z jego charakteru, osobowości - mówił w Dwójce Maciej Żurek, jeden z uczniów wybitnego ludowego skrzypka Jana Gacy.
rozwiń zwiń