"Walizka" - teatralna podróż po śladach Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 15:00
– Jedną z największych wartości tego tekstu jest jego otwartość – mówił reżyser Wawrzyniec Kostrzewski, twórca spektaklu "Walizka" według tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk.
Słuchowisko, które powstało na podstawie tekstu Walizki otrzymało m.in. Grand Prix na Festiwalu PRiTV Dwa Teatry  Sopot 2009
Słuchowisko, które powstało na podstawie tekstu "Walizki" otrzymało m.in. Grand Prix na Festiwalu PRiTV Dwa Teatry – Sopot 2009Foto: WFDiF/mat. prasowe

Sztuka zostanie pokazana 25 lutego w Instytucie Teatralnym w ramach "Teatroteki" - cyklu ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej przygotowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Wawrzyniec Kostrzewski powiedział, że dramat Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk był pisany jako tekst słuchowiska radiowego, ale należy do sztuk wymykających się kategoriom. – To nowy rodzaj dramaturgii. Wiele osób podkreślało, że lekkość i powietrze w tej sztuce jest dużym wyzwaniem dla wyobraźni, wymaga zbudowania konkretnych obrazów – mówił.

W "Walizce" Narrator i Automatyczna Sekretarka prowadzi głównego bohatera na spacer, który staje się drogą do odzyskania żydowskiej tożsamości i pamięci o Holokauście.
***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Piotr Kędziorek
Gość:
Wawrzyniec Kostrzewski
Data emisji:
25.02.2015
Godzina emisji:
8.35

mc/jp

Czytaj także

Danuta Szaflarska - młodzieńcza staruszka

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 18:50
– Jestem przekonany, że gdyby trzeba było jeszcze raz obsadzić "Tango", trudno byłoby znaleźć lepszą Babcię – mówił aktor Piotr Adamczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Montownia: rzuciliśmy się na "Quo Vadis" jak lwy na chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 02:01
- Jesteśmy jak zespół rockowy, który pomimo kryzysów potrafi być ze sobą dłużej niż rok czy dwa - mówi Rafał Rutkowski z Teatru Montownia.
rozwiń zwiń