Pamięć w walizce ojca. Słuchowisko o Zagładzie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 17:00
W "Wieczorze ze słuchowiskiem" zapraszamy na "Walizkę" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk - niekonwencjonalną wariację na temat Holokaustu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Słuchowisko jest historią Francuza, który na wystawie w Muzeum Shoah w Paryżu rozpoznaje walizkę swego ojca, więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jak zmienia się jego życie?

"Walizkę" wyemitujemy w ramach cyklu "Słuchowiska na jubileusz", w którym przypominamy słuchowiska Dwójki docenione i nagrodzone na festiwalach i przeglądach twórczości radia artystycznego. "Walizka" w 2009 roku zdobyła Grand Prix Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2009". A do realizacji w Programie 2 Polskiego Radia tekst słuchowiska trafił z konkursu na słuchowisko organizowanego przez nasz program.

"Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk

Reżyseria: Julia Wernio

Realizator: Andrzej Brzoska; opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada: Ignacy Gogolewski, Adam Ferency, Julia Kijowska, Monika Krzywkowska, Piotr Machalica i Miłogost Reczek

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (27.05) w godz. 19.00-20.00.

mc/mk


Czytaj także

"Walizka". Spektakl o odzyskiwaniu przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 11:00
- Ta sztuka mówi o poszukiwaniu tożsamości nie przez pryzmat pokolenia, które Holocaust przeżyło, ale przez tego, które przychodzi później i musi się borykać z historią swoich ojców - opowiadał Wawrzyniec Kostrzewski, reżyser spektaklu "Walizka", który otrzymał Grand Prix I edycji festiwalu Teatroteka.
rozwiń zwiń