Logo Polskiego Radia
Czwórka
Rafał Kątny 27.06.2012

Linkin Park zagrało na lewą nóżkę

Na rynku jest już nowa płyta legendy nu metalu. Bartek Koziczyński spotkał się z muzykami zespołu na jednej z ulic Los Angeles. Posłuchajcie tej rozmowy!
Linkin ParkLinkin Park fot. materiały promocyjne

Od tego tygodnia możemy się cieszyć najnowszym krążkiem Linkin Park, którego tytuł brzmi "Living Things". Bartkowi Koziczyńskiemu udało się porozmawiać z dwoma członkami zespołu: Phoenixem i Bradem Delsonem.

Wydaje się, że w porównaniu do "A Thousand Suns" na najnowszej płycie panowie z Linkin Park uprościli granie:

- Jesteśmy naprawdę dumni z poprzedniego krążka, uwielbiamy go. Ale ona również stanowiła odwrót od poprzedniej - wyjaśnia Brad Delson. - Tym, co podtrzymuje radość grania w zespole, jest właśnie możliwość badania nowych terytoriów artystycznych. Bez poświęcania się sztuce, bez kwestionowania tego, co już powstało, to po prostu nie ma sensu - dodaje.

Na nowym krążku słychać szeroką gamę narzędzi. Zapytani o to muzycy uciekli się do porównania muzyki z piłką nożną: - Gdy uczysz się grać w futbol, to na początku kopiesz prawą nogą i jest to dla ciebie naturalne. Ale jeśli chcesz zostać bardziej wszechstronnym zawodnikiem, to ograniczysz się na jakiś czas i będziesz używał tylko lewej nogi. W pewnym momencie zaczniesz grać równie dobrze obiema kończynami - tłumaczy metaforycznie Phoenix.

Posłuchaj rozmowy Bartka Koziczyńskiego z muzykami z Linkin Park w "DJ Paśmie".

Cały zapis tej rozmowy przeczytacie w lipcowym numerze miesięcznika "Teraz ROCK".

(pj)