Polskie Radio
Section05
wywiad

TYLKO U NAS Wyciągnąć wnioski z wojny. "Konieczne szkolenie cywilów"

- Szkolenie cywilów powinno być powszechne. Nie zapominajmy, że konstytucja każdemu obywatelowi narzuca obowiązek obrony ojczyzny. Bronić tej ojczyzny możemy na różne sposoby - powiedział w rozmowie z portalem polskieradio24.pl Damian Duda, prezes Fundacji "W międzyczasie", który wraz z wolontariuszami na Ukrainie od blisko dekady udziela pomocy medycznej bezpośrednio na polu walki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 służby i bezpieczeństwo rcb Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wywiad POLSKA rocznica

NASZ WYWIAD Medycy na froncie. Damian Duda: walczymy o każdą kroplę krwi

- Zasada jest taka, że pomagamy wszystkim. Pomagamy również przeciwnikowi. (...) Są przekonywani przez swoich przełożonych, że mają walczyć do samego końca, bo jak przyjdą Ukraińcy, to po prostu zostaną dobici. A tutaj spotyka ich wielkie zaskoczenie, bo ktoś udziela im pomocy - powiedział w rozmowie z portalem polskieradio24.pl Damian Duda, prezes Fundacji "W międzyczasie", który wraz z wolontariuszami od blisko dekady udziela pomocy medycznej bezpośrednio na polu walki w Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 wywiad rocznica

TYLKO U NAS Nawalny, Niemcow, Litwinienko, Politkowska. Rośnie lista morderstw politycznych Kremla

Aleksiej Nawalny, 47-letni polityk opozycyjny, uważany za politycznego wroga numer 1 Władmira Putina, zmarł w syberyjskim łagrze w Rosji. Mężczyzna był przetrzymywany w trudnych warunkach. Około trzysta dni spędził w celi karnej. Wcześniej rosyjskie władze próbowały otruć go m.in. nowiczokiem. Nawalny jest kolejną ofiarą licznych morderstw politycznych w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Wielka Brytania wywiad TYLKO U NAS Siergiej Skripal

Szef MSZ dla włoskich mediów: zmiana traktatów UE osłabi spójność Wspólnoty

Unia Europejska potrzebuje wewnętrznej stabilności i spójności. Tymczasem Parlament Europejski funduje nam propozycje zmian, które nie dają rękojmi jej wzmocnienia - napisał minister spraw zagranicznych RP Szymon Szynkowski vel Sęk w artykule opublikowanym na stronie internetowej włoskiego dziennika "Il Messaggero". Podkreślił, że większość Polaków nie chce tych zmian.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska MSZ Parlament Europejski ŚWIAT wywiad Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej

To nie pierwszy zamach na żonę szefa ukraińskiego wywiadu. "Dwa razy omal nie zginęła"

Portal 24tv.ua poinformował, że na Mariannę Budanową, żonę szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanowa, która została zatruta metalami ciężkimi, już wcześniej dokonywano zamachów. Dwukrotnie omal nie zginęła, gdy Rosjanie ostrzeliwali budynek wywiadu, w którym mieszka wraz z mężem.
Zobacz więcej na temat:  wywiad wojna 2023 wojna na Ukrainie służby specjalne ŚWIAT Europa

Joanna Liszowska: życie jest piękne, życie jest jedno i jest krótkie. Trzeba z niego korzystać

Jest aktorką filmową, telewizyjną, teatralną, jest też aktorką śpiewająca (z powodzeniem), ale jak sama mówi, przede wszystkim jest mamą. Joanna Liszowska największą rozpoznawalność zdobyła dzięki roli Patrycji w serialu "Przyjaciółki". Kręcąc kolejny jego sezon występuje równocześnie w warszawskich teatrach, wystawia monodram i przygotowuje recital. Prawdziwa aktorka pracująca, która żadnej sceny się nie boi…
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz joanna liszowska KULTURA kino TEATR telewizja rozmowa wywiad