Kto zobaczy koniec i początek nieskończoności?

polskieradio.pl
Joanna Łopat 10.05.2013
Kto zobaczy koniec i początek nieskończoności?
foto: Wikimedia Commons

Zobacz nieskończoność przez samodzielnie wykonany obiektyw.

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych przygotowała cykl spotkań i eksperymentów.

Czy można zobaczyć nieskończoność?

Fraktale nie mają ścisłej definicji. To nowe i pasjonujące swym bogactwem i niezwykłymi właściwościami obiekty geometryczne. Z matematycznego punktu widzenia nie da się stwierdzić, gdzie i czy mają swój początek i koniec, wnętrze i brzeg. Są w pewnym sensie nieskończonością.

Wystawa fraktali - przygotowana przez Krzysztofa Kalinowskiego, Prodziekana Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych - to autorska, choć "matematycznie nieprawidłowa" próba graficznego przedstawienia wizerunków nieskończoności.

Kto zobaczy koniec i początek nieskończoności?

Uchwyć obrazy życia - zbuduj własny obiektyw

Czy wiesz, że stworzenie obiektywu nie jest trudne? Używając rurki pcv, taśmy izolacyjnej, kleju i szkła powiększającego można samodzielnie zbudować podstawowy model.

Studenci Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych zapraszają na warsztaty fotograficzne. Uczestnicy zbudują własny obiektyw fotograficzny i sprawdzą jego działanie. Każda osoba otrzyma zdjęcie wykonane przy użyciu własnego obiektywu oraz oczywiście sam obiektyw.

Nadaj formę swoim myślom

Jak powstaje masa plastyczna i co z niej można wykonać? Specjaliści mówią, że wszystko.

Goście poznają najprostsze sposoby powstawania mas plastycznych oraz technik rzeźbiarskich. Autorzy prac zabiorą swoje rzeźby do domu.

Życie w dawnej Japonii

Ceremonia parzenia herbaty (sad) jest bogatą, całościową kulturą, jaka została wytworzona i trwa w Japonii od 14 wieku do dziś. Nazwę "sad" tłumaczymy jako "droga herbaty" i jest rozumiana jako alegoria rozwoju człowieka. Miejsce i atmosfera ceremonii mają sprawiać wrażenie iluzorycznego świata i symbolizują oderwanie się od świata zewnętrznego i codziennych spraw. W czasie spotkania herbacianego, zwanego "chakaiem", gospodarz podejmuje gości herbatą, przyrządzoną i podaną zgodnie z określoną formą, obejmującą także etykietę dla uczestników spotkania. Tej właśnie formy i etykiety nauczą się uczestnicy spotkania, tak by móc nad nimi zapanować i w przyszłości wykorzystywać.

Iść w stronę światła

Wszystko co się świeci przyciąga nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Grupa studentów Architektury Wnętrz poprowadzi ciekawe warsztaty z projektowania abażurów do lamp. Uczestnicy wyposażeni zostaną w podstawowe materiały potrzebne do przygotowania projektu oraz wykonania abażuru. Stworzą własne projekty oświetlenia.