X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Ekumeniczne.pl odkrywa archiwa Jedno z najważniejszych polskich czasopism zajmujących się problematyką ekumeniczną – „Studia i Dokumenty Ekumeniczne” – uruchomiło swoją nową stronę internetową: www.ekumeniczne.pl.
  • Ekumeniczna Droga Krzyżowa Już po raz czwarty odbyła się Ekumeniczna Droga Krzyżowa na granicy polsko-niemieckiej. Rozpoczęła się we Frankfurcie, a zakończyła w Słubicach.
  • Wrocław ma już logo spotkania Taizé Bracia z Taizé zaprezentowali logo Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu: krzyż w postaci gołębicy nawiązującej do postaci Ducha Świętego. Na logu znalazł się również element wrocławski.
  • Rekolekcje u papieża dla sudańskich polityków W Domu św. Marty w Watykanie odbyły się ekumeniczne rekolekcje dla liderów politycznych Sudanu Południowego. Wzięli w nich udział prezydent republiki oraz pięciu wiceprezydentów, którzy na mocy niedawnego porozumienia od 12 maja będą sprawować władzę w tym targanym konfliktami kraju.
  • Spotkanie papieża z marokańskim duchowieństwem "Jesteśmy wezwani do dialogu zbawienia i przyjaźni" – powiedział papież podczas spotkania z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz Ekumeniczną Radą Kościołów w katedrze św. Piotra w Rabacie. Zachęcił ich do ukazywania obecności i miłości Chrystusa a także do modlitwy za cały naród marokański.
  • Ekumeniczne spotkanie w Płocku Katedra mariawicka i siedziba biskupa naczelnego Starokatolickiego Kościoła Mariawitów były miejscem ogólnopolskiego ekumenicznego spotkania. Goście przyjechali do Płocka na zaproszenie bp. Karola M. Babi, aby zobaczyć centrum Starokatolickiego Kościoła Mariawitów, skąd biskup naczelny kieruje swoją wspólnotą. - Gdy wzajemnie się odwiedzamy, lepiej się poznajemy i nasz dialog jest czymś bliższym i serdecznym. To dialog nie tylko na płaszczyźnie doktryny, ale również braterstwa - mówi bp Krzysztof Nitkiewicz, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski jest przewodniczącym Rady do spraw Ekumenizmu.
Section07
Posłuchaj
04'57 Pięć minut nad Biblią 20 kwietnia godz. 07:37
05'15 Pięć minut nad Biblią 13 kwietnia godz. 07:40
04'52 Pięć minut nad Biblią 6 kwietnia godz. 07:40
04'04 Pięć minut nad Biblią 30 marca godz. 07:41
05'03 Pięć minut nad Biblią 23 marca godz. 07:40
05'18 Pięć minut nad Biblią 16 marca godz. 07:41
04'57 Pięć minut nad Biblią 9 marca godz. 07:40
04'43 Pięć minut nad Biblią 2 marca godz. 07:40
Section14
Audycje
Section15