X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Jednym głosem w sprawie ochrony życia Kościół katolicki i prawosławny wspólnie stają w obronie życia. Aż do jego kresu – powiedział kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady Jedności Chrześcijan podczas spotkania z przedstawicielami rosyjskiej Cerkwi prawosławnej.
  • Rada Kościołów Egiptu: „Oby wszyscy stanowili jedno”. Pod przewodnictwem patriarchy koptyjskiego Tawadrosa II odbyło się szóste spotkanie Rady Kościołów Egiptu, zrzeszającej wspólnoty chrześcijańskie obecne w tym kraju. Spotkanie rady odbywało się pod hasłem: „Oby wszyscy stanowili jedno”. 
  • Braterstwo dla pokoju Goszcząc 4 lutego na międzyreligijnej konferencji w Abu Zabi Papież Franciszek oraz wielki imam szejk Ahmad al-Tayyeb z kairskiego Uniwersytetu al-Azhar podpisali w Abu Zabi wspólny "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia".
  • Historyczna wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Papież Franciszek zakończył we wtorek wizytę w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi i odleciał w drogę powrotną do Rzymu. Jego 27. zagraniczna pielgrzymka miała wymiar historyczny. Była to pierwsza wizyta papieża na Półwyspie Arabskim.
  • Znaczenie pielgrzymki do Emiratów - Ta podróż należy do „niespodzianek” Boga. Chwalmy Go więc i Jego Opatrzność i módlmy się, aby rzucone ziarno wydało owoce zgodnie z Jego świętą wolą – powiedział papież o zakończonej wczoraj wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  • Autokefalia Kościoła wielką szansą dla ekumenizmu Jak mawiał metropolita Andrzej Szeptycki, jeśli Kościół identyfikuje się tylko z jednym narodem to prowadzi to do izolacji, podziałów i konfrontacji. Jeśli natomiast otwiera się na uniwersalny wymiar człowieczeństwa, na tajemnicę zbawiania ludzkości, to wtedy zachowuje swoją chrześcijańską tożsamość. O tym, jakie znaczenie dla narodu przyznanie autokefalii Prawosławnemu Kościołowi Ukrainy mówił w wywiadzie dla KAI abp Światosław Szewczuk.
Section07
Posłuchaj
05'19 Pięć minut nad Biblią 9 lutego godz. 07:38
05'12 Pięć minut nad Biblią 2 lutego godz. 07:39
05'03 Pięć minut nad Biblią 26 stycznia godz. 07:40
04'40 Pięć minut nad Biblią 19 stycznia godz. 07:38
05'09 Pięć minut nad Biblią 12 stycznia godz. 07:39
03'42 Pięć minut nad Biblią 5 stycznia godz. 07:36
04'23 Pięć minut nad Biblią 29 grudnia godz. 07:38
04'47 Pięć minut nad Biblią 22 grudnia godz. 07:38
Section14
Audycje
Section15