X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Patriarchat Moskwy zawiesza współpracę z Konstantynopolem W odpowiedzi na mianowanie 7 września przez patriarchę Bartłomieja I dwóch egzarchów dla Ukrainy, w ramach rozpoczęcia procedur przyznawania autokefalii Ukraińskiemu Kościołowi Prawosławnemu Patriarchat Moskwy zawiesza współpracę z Konstantynopolem.
  • Krzyż - wspólna relikwia wszystkich chrześcijan W bazylice ojców dominikanów na Starym Mieście w Lublinie odbyły się uroczystości, których zwieńczeniem było nabożeństwo ekumeniczne i adoracja najcenniejszej dla chrześcijan relikwii.
  • Odpust prawosławny z udziałem abp Grzegorza Rysia W łódzkiej katedrze prawosławnej pw. św. Aleksandra Newskiego przy ul Kilińskiego odbyły się uroczystości związane z dorocznym odpustem prawosławnym ku czci patrona cerkwi. W liturgii uczestniczył metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, który reprezentował Kościół katolicki podczas obchodów tego prawosławnego święta.
  • Telegram papieża na Kongres Duchowości Prawosławnej „Rozeznanie i życie chrześcijańskie” – to tematy Międzynarodowego i Ekumenicznego Kongresu Duchowości Prawosławnej, który rozpoczął się 5 września br. Jego gospodarzem była ekumeniczna wspólnota w Bose w północnych Włoszech. Uczestniczyli w nim przedstawiciele niemal wszystkich Kościołów prawosławnych.
  • Ekumeniczna modlitwa o ochronę stworzenia Już po raz czwarty, obchodzony był IV Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego. Z tej okazji w Asyżu odbyły się ekumeniczne spotkania modlitewne.
  • Modlitwa w ogrodach Już po raz drugi przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Płocku, w odpowiedzi na inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który trzy lata temu ustanowił Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia - zgromadzili się na wspólnej modlitwie w tym dniu.
Section07
Posłuchaj
05'09 Pięć minut nad Biblią 15 września godz. 07:42
05'08 Pięć minut nad Biblią 8 września godz. 07:40
04'14 Pięć minut nad Biblią 1 września godz. 07:42
04'28 Pięć minut nad Biblią 25 sierpnia godz. 07:39
04'43 Pięć minut nad Biblią 18 sierpnia godz. 07:40
04'00 Pięć minut nad Biblią 11 sierpnia godz. 07:44
04'48 Pięć minut nad Biblią 28 lipca godz. 07:37
04'24 Pięć minut nad Biblią 21 lipca godz. 07:40
Section14
Audycje
Section15