X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Święto Biblii w Poznaniu W Poznaniu kończy się XVIII Ekumeniczne Święto Biblii. Duchowni i wierni siedmiu kościołów chrześcijańskich od niedzieli wspólnie modlili się i dyskutowali o Słowie Bożym. W tym roku hasłem wydarzenia był cytat z Księgi Psalmów "Szukaj pokoju i dąż do niego". W programie znalazły się nabożeństwa, prelekcje i koncert.
  • Potrzebna debata o ekumenicznym uznaniu urzędów kościelnych Podczas spotkania z przedstawicielami Wspólnoty Roboczej Kościołów Chrześcijańskich (ACK), które odbyło się 26 września w Rzymie - kardynał Kurt Koch zachęcił do dalszej debaty na temat postępów w ekumenizmie. - Musimy zastanowić się nad stopniowym uznaniem urzędów innych wyznań - powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
  • Ważne, aby dostrzegać różnorodność - Urodziliśmy się w wodach Dniepru i jesteśmy dziećmi tego samego chrztu – powiedział abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, opowiadając o swym niedawnym spotkaniu z Bartłomiejem, prawosławnym patriarchą Konstantynopola. „Łączy nas też wspólna historia, dlatego chcemy szukać sposobów zbliżania się do siebie” – dodał i przypomniał słowa papieża Jana XXIII, który otwierając Sobór Watykański II, powiedział następujące zdanie: „jest więcej tego, co łączy nas z naszymi braćmi prawosławnymi, niż dzieli”.
  • Papież o dialogu międzyreligijnym „Dialog ekumeniczny pomiędzy Kościołem katolickim i prawosławnym powinien zmierzać do wspólnego zrozumienia prymatu i synodalności oraz właściwej relacji pomiędzy nimi w służbie jedności Kościoła” – przypomniał Papież Franciszek podczas audiencji dla członków Stowarzyszenia Prawa Kościołów Wschodnich.
  • Wspólnota, która buduje jedność i pokój - Jezusowi bardzo zależało aby jego wspólnota budowała jedność i pokój wśród ludzi i samo istnienie wspólnoty Taize potwierdza obecność Ducha Świętego pośród jego członków - powiedział Ksiądz Piotr Kruczyk podczas tegorocznego Epilogu.
  • Wizyta Patriarchy Bartłomieja w Rzymie Patriarcha Konstantynopola i duchowy zwierzchnik Kościołów prawosławnych - Bartłomiej gościł w Rzymie w związku z międzynarodowym kongresem na Papieskim Instytucie Wschodnim, którego sam jest absolwentem. W tym czasie spotkał się ze zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp. Światosławem Szewczukiem.
Section07
Posłuchaj
04'34 Pięć minut nad Biblią 12 października godz. 07:41
04'48 Pięć minut nad Biblią 5 października godz. 07:39
05'56 Pięć minut nad Biblią 28 września godz. 07:40
05'06 Pięć minut nad Biblią 21 września godz. 07:40
04'46 Pięć minut nad Biblią 14 września godz. 07:40
04'10 Pięć minut nad Biblią 7 września godz. 07:43
04'35 Pięć minut nad Biblią 31 sierpnia godz. 07:40
04'41 Pięć minut nad Biblią 24 sierpnia godz. 07:39
Section14
Audycje
Section15