X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Kościelny szczyt o Bliskim Wschodzie Najważniejszym papieskim wydarzeniem tego tygodnia jest sobotnia wizyta w Bari, gdzie znajdują się relikwie św. Mikołaja. Franciszek zaprosił tam zwierzchników wszystkich Kościołów Bliskiego Wschodu, by modlić się za prześladowanych chrześcijan i o pokój, a także wspólnie szukać rozwiązania dla problemów tego regionu.
  • Nowe możliwości przemiany dla świata Przyjmując delegację prawosławnego Patriarchatu Konstantynopola na uroczystości patronalne Rzymu, Franciszek zwrócił uwagę na istotne zbliżenie między dwoma Kościołami. Zaapelował też o nowe wspólne inicjatywy, również na polu modlitwy i ewangelizacji.
  • Wspólna Eucharystia w podzielonym Kościele Czy możliwe jest wspólne sprawowanie Eucharystii w podzielonym Kościele? Dyskutowało na ten temat czterech biskupów z różnych kościołów chrześcijańskich: abp Paisjusz (Martyniuk) z Kościoła prawosławnego, abp Stanisław Budzik, reprezentujący Kościół rzymskokatolicki, bp Marek Izdebski z Kościoła ewangelicko-reformowanego oraz bp Paweł Hause z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.
  • Papieska pielgrzymka ekumeniczna do Genewy Papież Franciszek zakończył swoją 10-godzinną wizytę w Genewie. Złożyły się na nią: modlitwa i spotkanie w Centrum Ekumenicznym Światowej Rady Kościołów (ŚRK), obiad w Instytucie Ekumenicznym w Bossey i Msza św. z udziałem ponad 40 tys. szwajcarskich katolików. Wizyta w genewskiej siedzibie Światowej Rady Kościołów z okazji 70. rocznicy jej powstania była najbardziej znaczącym wydarzeniem ekumenicznym jego pontyfikatu. 
  • Ekumeniczna współpraca dla Afryki Podczas ekumenicznego spotkania z organizacją zrzeszającą protestanckie wspólnoty kościelne z Afryki, papież Franciszek zwrócił uwagę na dramatyczną sytuację mieszkańców tego kontynentu. Wskazał na pilną potrzebę ekumenicznej współpracy, by pomóc potrzebującym.
  • Reguły i wyjątki interkomunii Augoustinos Lambardakis prawosławny metropolita Niemiec i Europy Centralnej (Patriarchat Konstantynopola) przestrzegł, by w niemieckiej debacie o interkomunii nie robić reguły z wyjątku. Pozytywnie w tej sprawie wypowiedział się do tej pory niemiecki episkopat, ale Stolica Apostolska nie wydała zgody na publikację tych wytycznych.
Section07
Posłuchaj
03'36 Pięć minut nad Biblią 14 lipca godz. 07:42
04'50 Pięć minut nad Biblią 7 lipca godz. 07:39
04'57 Pięć minut nad Biblią 30 czerwca godz. 07:40
04'44 Pięć minut nad Biblią 23 czerwca godz. 07:43
05'01 Pięć minut nad Biblią 9 czerwca godz. 07:41
04'52 Pięć minut nad Biblią 2 czerwca godz. 07:41
03'48 Pięć minut nad Biblią 26 maja godz. 07:42
04'10 Pięć minut nad Biblią 5 maja godz. 07:39
Section14
Audycje
Section15