X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Kościół anglikański uznał wspólnoty zakonne Po raz pierwszy od prawie 500 lat Kościół anglikański formalnie uzna wspólnoty zakonne na terenie Wielkiej Brytanii. Nowe prawo jest elementem reakcji na skandale nadużyć seksualnych wobec nieletnich.
  • Nie zapominajmy o gościnności W Taizé trwają wakacyjne spotkania młodzieży, podczas których dużo mówi o wypływającej z przyjęcia Ewangelii potrzebie gościnności wobec cudzoziemców i uchodźców.
  • Relikwie św. Piotra są już w Stambule Papież Franciszek przekazał Patriarchatowi Konstantynopola relikwie św. Piotra. Chodzi o relikwiarz, który do tej pory były przechowywany w prywatnej kaplicy papieskiej w Pałacu Apostolskim. Zostały tam sprowadzone z woli Pawła VI. Chodzi o fragment kości wyjęty z grobu apostoła podczas prac archeologicznych w 1939 r.
  • Delegacja Patriarchatu Konstantynopola w Watykanie Jak co roku delegacja Patriarchatu Ekumenicznego przybyła do Watykanu na uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Trwająca już od kilkudziesięciu lat wzajemna wymiana delegacji na patronalne uroczystości Rzymu i Konstantynopola jest – jak zauważył Papież – świadectwem silnych więzi łączących oba Kościoły. Wyraża się w niej również wola, aby dalej dążyć do pełnej jedności, w posłuszeństwie woli Jezusa.
  • Zwierzchnicy Kościoła starokatolickiego w Lublinie Zwierzchnicy Kościoła starokatolickiego z całego świata spotkali się już po raz drugi w Polsce na konferencji, którą odbywają raz do roku w różnych zakątkach świata. W tym roku obradują w Lublinie.
  • Papież spotkał się z prawosławnymi - Porządek dzienny naszych stosunków dwustronnych nie przewiduje wizyty papieża Franciszka w Rosji. W naszym Kościele wielu biskupów, księży i wiernych nie jest przygotowanych na przyjęcie go – oświadczył w wywiadzie dla szwajcarskiego portalu katolickiego cath.ch, metropolita wołokołamski Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego (OWCS).
Section07
Posłuchaj
04'38 Pięć minut nad Biblią 20 lipca godz. 07:40
05'10 Pięć minut nad Biblią 13 lipca godz. 07:39
05'07 Pięć minut nad Biblią 6 lipca godz. 07:39
05'28 Pięć minut nad Biblią 22 czerwca godz. 07:40
05'41 Pięć minut nad Biblią 15 czerwca godz. 07:38
05'03 Pięć minut nad Biblią 8 czerwca godz. 07:39
05'08 Pięć minut nad Biblią 1 czerwca godz. 07:40
04'17 Pięć minut nad Biblią 25 maja godz. 07:40
Section14
Audycje
Section15