X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Ukraina walczy o swój Kościół Już w połowie grudnia w cerkwi-soborze Mądrości Bożej (św. Sofii) w Kijowie odbędzie się Zjednoczeniowy Sobór Biskupów, na którym zostanie utworzony Autokefaliczny Kościół Prawosławny na Ukrainie. Wiadomość ogłosił prezydent tego kraju Petro Poroszenko na forum samorządowym w stolicy. Dodał, że uczestnicy przyszłego soboru zatwierdzą statut i wybiorą zwierzchnika nowego Kościoła.
  • Łódzka pielgrzymka ekumeniczna Trwa łódzka ekumeniczna pielgrzymka: z Ziemi Obiecanej – z Łodzi do Ziemi Obietnicy. Bierze w niej udział prawie 300 osób z różnych kościołów.
  • Nabożeństwo ekumeniczne na 100-lecie niepodległości Z okazji 100-lecia od odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się w Warszawie główne nabożeństwo ekumeniczne zawierające elementy różnych chrześcijańskich tradycji liturgicznych. Przygotowane zostało przez Komisję do spraw ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polską Radę Ekumeniczną.
  • Krok ku samodzielności ukraińskiego prawosławia Zaczął się proces jednoczenia ukraińskiego prawosławia pod egidą patriarchy Konstantynopola. Zdaniem wielu ekspertów będzie on długi i bolesny, ale może Ukrainie przywrócić samodzielność kościelną, którą na rzecz Moskwy utraciła ponad 300 lat temu.
  • Zmarł ks. Robert Taft 1 listopada w wieku 86 lat w Weston, w stanie Massachusetts, zmarł ks. Robert "Bob" Taft SJ, północnoamerykański jezuita i archimandryta Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.
  • Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w cerkwi W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada o godzinie 14 czasu miejscowego do cerkwi „Wszystkich Świętych, Którzy Rozsławili Ziemię Sankt-Petersburską” w Lewaszowie koło Sankt-Petersburga trafiła kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
Section07
Posłuchaj
03'39 Pięć minut nad Biblią 8 grudnia godz. 07:41
04'59 Pięć minut nad Biblią 1 grudnia godz. 07:39
04'51 Pięć minut nad Biblią 24 listopada godz. 07:41
03'27 Pięć minut nad Biblią 17 listopada godz. 07:40
04'23 Pięć minut nad Biblią 10 listopada godz. 07:40
05'07 Pięć minut nad Biblią 3 listopada godz. 07:40
04'46 Pięć minut nad Biblią 27 października godz. 07:40
03'23 Pięć minut nad Biblią 20 października godz. 07:40
Section14
Audycje
Section15