Section00

Konkurs Talentów 2020
Section01
o konkursie
o nas

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.

Cotygodniowo stacja ta nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju a także poza jego granicami.

Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację. Więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl i profilu na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/

skład jury

JERZY PETERSBURSKI JR – PRZEWODNICZĄCY JURY

Pianista, kompozytor i satyryk. Autor i prowadzący programy telewizyjne. Pierwszym nauczycielem gry na fortepianie był jego Tata. W wieku czterech lat komponował pierwsze miniatury muzyczne. Prowadził programy telewizyjne tj. „Kawa czy herbata”. „Nowożeńcy”, „Macie co chcecie” wraz z Janem Kobuszewskim. Od 2014 jest autorem i prowadzącym program „Petersburski Music Show” oraz „Dwie Stolice”. Jako pianista i kompozytor pisze piosenki, również dla dzieci m.in. na Eurowizję Junior, ma na swoim koncie np. muzykę do filmu „Show”, „Znak Miłości”, „Szpiedzy w Warszawie”. Koncertuje z własnym zespołem PETERSBURSKI JUNIOR BAND. Światowa premiera miała miejsce w Petersburgu. Ma córeczkę Zosię.

ROKSANA WĘGIEL

16-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, pierwszej edycji The Voice Kids, „Najlepszy Polski Artysta” MTV Europe Music Awards 2019, czy "Ulubiona Polska Gwiazda” Nickelodeon Kids' Choice Awards 2020. Jej debiutancki album zatytułowany po prostu „Roksana Węgiel” pokrył się platyną, promująca go trasa koncertowa The X Tour błyskawicznie wyprzedała się, a teledyski do singli na YouTube przekroczyły ponad 120 milionów!

DARIA DRUZGAŁA

Pomysłodawczyni Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Dyrektor Polskiego Radia Dzieciom.
W branży muzycznej od wielu lat, także tej dziecięcej, jako autorka tekstów piosenek dziecięcych i ich producent.
Prowadzi audycję „Muzyczne podróże” w Polskim Radiu Dzieciom.

MARCIN KUSY

Dyrektor Programu I Polskiego Radia, dziennikarz. Na głos Marcina trzeba będzie solidnie zapracować, ponieważ ma duże doświadczenie w ocenianiu wykonawców. Był członkiem polskiej komisji podczas półfinału i finału Eurowizji 2016 w Sztokholmie, a także zasiadał w jury polskich preselekcji do Eurowizji junior. Marcin prowadził m.in. koncerty podczas trasy „Lata z Radiem” i koncert jubileuszowy Maryli Rodowicz podczas 54. Krajowego Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Prywatnie lubi ludzi, muzykę, snowboard i placki ziemniaczane.

Finaliści

Laureaci 2019 zapraszają

Dlaczego warto wziąć udział w II Konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom? Wiedzą to najlepiej laureaci I Konkursu. Zobacz video!

STANISŁAW KUKULSKI

- Chciałbym życzyć wszystkim tegorocznym uczestnikom powodzenia! Trzymam za Was kciuki! - powiedział Stasiek Kukulski, Laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

PAULINA KNAPIK

- Nie czekajcie, zgłaszajcie się! - powiedziała Paulina, która w 2019 roku wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i została jego Laureatką.

ALEKSANDRA PACHOLCZAK

- Ten konkurs to była super przygoda. Wystąpiłam na dużej scenie! - powiedziała Ola Pacholczak, Laureatka I Konkursu Dziecięcych talentów Polskiego Radia Dzieciom.

OLIWIA STEFANOWSKA

- Moje marzenie się spełniło, Twoje też może się spełnić - powiedziała Oliwia, która w 2019 roku została Laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

KAJA ZMYSŁOWSKA

- Zachęcam do wzięcia udziału w tym konkursie ponieważ przez słuchanie innych można się wiele nauczyć! - powiedziała Lauretka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

MASSIMILIANO PERALTA

- Zapraszam Was serdecznie na drugą edycję konkursu! - powiedział Massimiliano, Laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

VLASTA VYSOCHANSKA

- Podczas Konkursu poznałam wielu niesamowitych ludzi - powiedziała Vlasta, Laureatka Konkursu Polskiego Radia Dzieciom z 2019 roku, zapraszając do udziału w tegorocznej odsłonie tego konkursu.

ALEKSANDRA TRACZ

- Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w II Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom! - powiedziała Ala, Laureatka konkursu z 2019 roku.

PATRYCJA MICKIEWICZ

- Czy lubisz przygody? Jeśli tak to zapraszam Cię do udziału w II Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom! - powiedziała Patrycja, Laureatka I edycji tego konkursu z 2019 roku.

OLIWIA GOLAŃSKA

- Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom to super przygoda! - powiedziała Oliwia, Laureatka I edycji konkursu, zapraszając do udziału w tegorocznej II odsłonie.

MAGDALENA SULIŃSKA

Jeśli Waszą pasją jest śpiewanie lub recytowanie to zapraszam do udziału  - powiedziała Magdalena, Laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

ANTONINA VANEVSKA

- Spróbuj swych sił w Polskim Radiu, co talenty wciąż odkrywa - powiedziała Antosia Vanevska, Laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom zachęcając do udziału w II edycji konkursu.

ALEKSANDRA WALCZUK

- Było super i polecam wszystkim - powiedziała Ola Walczuk, Laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

ŁUCJA DOBROGOWSKA

- Jeśli lubisz śpiewać tak jak ja, pokaż talent nadszedł na to czas - wyśpiewała Łucja, Laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów, zapraszając do udziału w tegorocznej edycji.

PIOTR KLIMA

Piotr, Laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom gwarantuje wspaniałą zabawę i niezapomnianą przygodę!

Laureaci 2019

ERYK WASZCZUK

Eryk lubi rysować i kocha każdą formę aktywności fizycznej. Marzy, aby zobaczyć Paryż. W 2019 roku, jako 13-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Międzyrzecu Podlaskim.  

PATRYCJA MICKIEWICZ

Patrycja lubi grać na gitarze i w gry planszowe. Nie lubi zaś hałasu. W 2019 roku, jako 8-latka, wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Białystoku.

OLIWIA GOLAŃSKA

Oliwia uwielbia występować na scenie. Śpiewa odkąd skończyła 2 latka i marzy o tym, by w przyszłości zostać piosenkarką lub tancerką. W 2019 roku, jako 5-latka, wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Zalasewie. 

ALEKSANDRA PACHOLCZAK

Ola uwielbia śpiewać i chodzić do przedszkola. Nie znosi, gdy się jej mówi, co ma robić. Jest Laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Występując podczas koncertu finałowego, miała zalewie 4 lata. Mieszka w Warce. 

ANTONI MARZEC

Jest marzycielem. Lubi grać na gitarze i pianinie i to go relaksuje. Jest kolekcjonerem skarpetek, które przywozi z miejsc w których śpiewał na festiwalach w Polsce. Jest Laureatem I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Wziął w nim udział jako 11 latek. Mieszka w Bielawkach. 

OLIWIA STEFANOWSKA

Oliwia uwielbia zwierzęta, ma czarnego kota, który wcale nie przynosi jej pecha. Uwielbia śpiewać, tańczyć, jeździć na nartach.W 2019 roku, jako 12-latka, wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Lublinie.

ALEKSANDRA KĘDRA

Dla Oli muzyka jest prawdziwą pasją. Kocha zwierzęta i ma psa o imieniu Pestka. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Humniskach.

JAKUB STRACH

Kuba lubi śpiewać i tańczyć. Uwielbia pisać scenariusze do sztuk, filmów i seriali. Mając 12 lat wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Warszawie.

SOPHIA DUFAJ

Sophia bardzo lubi wakacje z rodzicami i spędzać czas z koleżankami, ale najbardziej kocha swojego malutkiego braciszka Piotrusia. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Warszawie.

ŁUCJA DOBROGOWSKA

Łucja uwielbia śpiewać i rysować. Bardzo kocha swojego małego braciszka Kazika. Mając 6 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Rogoźnie.

MAGDALENA SULIŃSKA

Magda dała się poznać słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom jako zwyciężczyni konkursu piosenki patriotycznej "Płytoteka" w 2018 roku. Mając 13 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Ełku.

MAKSYMILIAN DUDA

Maks kocha muzykę, taniec i modę. Lubi się wyróżniać i iść pod prąd. Jako 9-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Węgorzewie.

KAJA ZMYSŁOWSKA-TSCHÖRTNER

Kaja lubi słuchać audiobooków. Uwielbia być w ruchu i nie lubi zbyt rano wstawać do szkoły. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka we Frankfurcie.

VICTORIA KONYS

Uwielbia akrobatykę, chciałaby mieć 5 szczeniaczków i w przyszłości chce zostać weterynarzem. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Gdyni.

PIOTR KLIMA

Piotr uwielbia śpiewać i chodzić na koncerty. Lubi jeździć na rowerze i quadzie. Uwielbia ciastka i lody czekoladowe. Jako 9-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Katowicach.

VLASTA VYSOCHANSKA

Vlasta uczy się 6 języków: polskiego, angielskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, francuskiego i chińskiego. Tworzy swoją pierwszą kolekcję eko-odzieży dla młodzieży. Jako 12-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Czarnym Lesie.

ALEKSANDRA WALCZUK

Ola lubi czytać poezję i śpiewać. W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Jako 8-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Bielawie.

STANISŁAW KUKULSKI

Największą pasją Stasia jest muzyka. Uczy się śpiewać i grać na skrzypcach. Marzy o tym, aby w przyszłości wydać własną płytę i być znanym muzykiem. Jest Laureatem I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Do konkursu przystąpił w wieku 11 lat. Mieszka w Warszawie.

DAVID SHTUKA

David bardzo lubi spędzać czas z mamą i chętnie pomaga w gotowaniu. Uwielbia gry i zabawy na łonie natury. Jako 5-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Warszawie.  

ALA TRACZ

Ala jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom w którym wzięła udział jako 9-latka. Ala będzie reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizja Junior 2020. Podczas koncertu finałowego Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wykonała piosenkę "Do słońca" Majki Jeżowskiej. Utwór w wykonaniu Ali znalazł się na płycie "Głosem dziecka vol.1". Nagranie płyty było nagrodą w konkursie Polskiego Radia Dzieciom. 

BERENIKA BORKOWSKA

Berenika kocha czytać, uwielbia balet i folklor. Od trzech lat należy do teatru naszej wyobraźni, działającego w ośrodku kultury w Gołkowicach. Mając 9 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Łaziskach.

MASSIMILIANO PERALTA

Massimilano lubi śpiewać i słuchać muzyki. Kocha pływać, nurkować w morzu i w basenie oraz jeździć na hulajnodze. Jako 4-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Warszawie.

NATALIA PAWELSKA

Natalia bardzo lubi śpiewać i tańczyć, kocha zwierzęta, uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. W 2019 roku, jako 8-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Lidzbarku.

BARTOSZ MULARSKI

Bartosz lubi grać w gry komputerowe, bawić się ze swoim psem, jeździć na rowerze i hulajnodze. Jako 11-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Wojaszówce.

NATALIA UJMA

Natalia uwielbia grać na pianinie, szczególnie kiedy próbuje sama komponować swoje utwory. Jako 7-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Katowicach.

PAULINA KNAPIK

Paulina uwielbia śpiewać i czytać książki. Czas wolny spędza aktywnie jeżdżąc na rowerze i rolkach. W 2019 roku, jako 7-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Sarnowie.

ALEKSANDRA BRZUSZKIEWICZ

Dla Oli muzyka jest jej pasją. Lubi grać na fortepianie i śpiewać piosenki z repertuaru Lady Gagi. Jej hobby, oprócz muzyki, jest także jazda konna. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Piławie Górnej.


W 2019 roku pośród blisko 700 zgłoszeń do I Konkursu Talentów Polskiego Radia Dzieciom jury wybrało 28 laureatów.
Laureaci konkursu wystąpili w uroczystym koncercie podczas którego gościem specjalnym była Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski .

Drugą nagrodą w Konkursie Talentów jest płyta nagrana z udziałem laureatów. 22 maja ukazał się dwupłytowy album „Głosem dziecka vol.1” na który składa się 18 utworów i 10 wierszy. Płytę wydaje Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

PATRONAT HONOROWY

Section025