Prawie 120 tys. złotych! Trzecia świąteczna licytacja zakończona. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 19:05
Tym razem mieliśmy dla Państwa wyjątkowe przedmioty podarowane przez: zespół Skunk Anansie, Roberta Lewandowskiego, Daniela Olbrychskiego, Bartłomieja Topę, Danutę Wałęsę, a także… radiową Trójkę. Hitem okazał się "nienamalowany obraz Pana Kuby", który słuchaczka wylicytowała za kwotę 33333 zł.
Audio
  • Maria Ratajczak, terapeutka z fundacji SYNAPSIS, o autyzmie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji wyjątkowego młotka (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji zestawu specjalnego od Danuty Wałęsy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji Złotej Płyty dla albumu "Święta bez granic 2013" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji gitary od zespołu Skunk Ananasie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji złotego glana od Daniela Olbrychskiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji nienamalowanego obrazu od Pana Kuby (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji koszulki od Roberta Lewandowskiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji roweru od Bartłomieja Topy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kuba Strzyczkowski będzie musiał sprawdzić się w roli... malarza
Kuba Strzyczkowski będzie musiał sprawdzić się w roli... malarza Foto: K. Goleniewska

W dwóch poprzednich licytacjach udało na się zebrać ponad 177 tys. zł. Cały dochód z akcji charytatywnej przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z autyzmem. Dotychczas - a to już 21. świąteczna akcja charytatywna Programu Trzeciego - Państwo nigdy nie zawiedli, hojnie obdarowując potrzebujących.

W piątkowej licytacji Słuchacze Trójki znów udowodnili, że mają wielkie serca i bardzo chcą pomóc. Licytacja odbywała się w ramach akcji "Święta bez granic".

Najwięcej - 33333 złote - zaproponowała pani Ziuta za - uwaga! -NIENAMALOWANY OBRAZ PANA KUBY.

/

KOSZULKA KLUBOWA Z AUTOGRAFEM OD ROBERTA LEWANDOWSKIEGO trafi do pana Roberta, który zapłaci za nią 25000 złotych. Napastnik reprezentacji Polski i Borussii Dortmund jest obecnie liderem klasyfikacji najlepszych strzelców ligi niemieckiej (11 goli). Niedawno był w gronie 23 zawodników nominowanych do otrzymania Złotej Piłki, nagrody dla najlepszego piłkarza roku.

W trwającym sezonie Ligi Mistrzów zdobył 4 bramki, w tym jedną w meczu dającym klubowi z Dortmundu awans do dalszych gier. W 1/8 finału Borussia zagra – jako faworyt - z Zenitem Petersburg. Czekając na ten pojedynek, możemy wspominać wielki mecz Roberta Lewandowskiego z minionego sezonu (dokładnie z kwietnia 2013), gdy w półfinale przeciwko Realowi Madryt strzelił 4 gole. Na licytację w Trójce trafiła klubowa koszulka z nr 9 z autografem.

/

Nowym właścicielem WYCZYNOWEGO ROWERU SZOSOWEGO OD BARTŁOMIEJA TOPY zostanie pan Andrzej, który za te wyjątkowe dwa kółka zaproponował 16000 złotych.

Rower, na którym Bartłomiej Topa przygotowywał się do swoich pierwszych startów w zawodach triatlonowych (było to w 2010 roku). Nie można zatem się dziwić, że więzy emocjonalne między aktorem a maszyną są wyjątkowo silne. Przygotowania okazały się skuteczne, start się udał - rower przejechał 90 kilometrów i dowiózł swojego właściciela do mety. Później walory sportowe sprzętu były wielokrotnie potwierdzane i nawet ci, którzy na co dzień nie obcują z wysiłkiem fizycznym,  przyznają, że rower prezentuje się niezwykle efektownie. Na ramie – autograf aktora, który na co dzień wspiera Fundację SYNAPSIS.

/

GITARĘ Z TELEDYSKU OD ZESPOŁU SKUNK ANANSIE wylicytował pan Wojciech za 8666 złotych. Oprócz charyzmatycznej wokalistki Skin, najważniejszą postacią w zespole Skunk Anansie jest gitarzysta Ace, czyli Martin Kent. Na licytacji do zdobycia gitara wykorzystana w teledysku „This Is Not A Game”. Na niektórych ujęciach widać, dlaczego instrument nie jest już kompletny… Za to są na nim autografy członków zespołu, a w zestawie także płyta z teledyskiem, również podpisana. Całość wyjątkowa.

/

Za 8100 złotych sprzedana została ZŁOTA PŁYTA ZA "ŚWIĘTA BEZ GRANIC 2013”. Najwyższą kwotę zaproponowała pani Justyna.

W tym roku Karp-lowelas skończył przyrządzony na szaro… Ale płyta, na której znalazła się piosenka o nim (precyzyjnie: Karp Story 2013) pokryła się złotem!

Kup płytę "Święta bez granic" 2013>>>
Całkowity dochód ze sprzedaży płyty "Święta bez granic 2013” oraz aukcji zostanie przekazany na pierwszy w Polsce przesiewowy program wykrywania autyzmu u niemowląt i małych dzieci.

/

Pani Dorota z kolei - oferując 7333 złote - wejdzie w posiadanie ZŁOTEGO GLANA OD DANIELA OLBRYCHSKIEGO. Ten niepozorny but za kostkę w kolorze złotym ma swoją wagę. Dosłownie (przy wzroście 11,5 cm waży około 2,5 kg) i w przenośni. To nagroda, którą przyznaje łódzkie Kino Charlie - jak czytamy w uzasadnieniu nagrody - "twórcom niezależnym, z uporem przeciwstawiającym się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej, prześmiewcom i demaskatorom tkwiących w masowej wyobraźni Polaków mitów i stereotypów”. Daniel Olbrychski otrzymał ją 3 lata temu i bardzo sobie to wyróżnienie ceni.

/

"MARZENIA I TAJEMNICE" - ZESTAW SPECJALNY OD DANUTY WAŁĘSY trafi do pani Joanny, która zdecydowała się zapłacić 3100 złotych . Egzemplarz licytowany w Trójce zostanie opatrzony specjalną imienną dedykacją dla zwycięzcy aukcji.

Oprócz książki, Danuta Wałęsa przekazała program sztuki teatralnej "Danuta W.”, wystawianej w stołecznym Teatrze Polonia (program bogato ilustrowany, z kalendarium wydarzeń z najnowszej historii Polski, z biogramami twórców spektaklu oraz z ich autografami: Krystyny Jandy i Janusza Zaorskiego) oraz – uwaga, uwaga - przepis na specjalność pani Danuty - jabłecznik. Formuła własna, spisana odręcznie na papierze czerpanym i oprawiona.

Zobacz, jak wyglądają wszystkie wylicytowane przedmioty >>>

Zlicytowany został również... dotychczasowy młotek licytacyjny. Pan Krzysztof wygrał rywalizację kwotą 4333 złotych .

To nie wszystko - za prezenty od dziennikarzy Trójki Słuchacze zaoferowali w sumie ponad 13000 złotych . Dodatkowo - dzięki Państwa smsom - udało się zebrać ponad 11000 złotych .

Dowiedz się więcej o autyzmie>>>

Święta bez granic - wszystko o akcji>>>

Pomagać można także poza licytacją, dokonując wpłat na konto Fundacji SYNAPSIS.

Nr konta: BNP Paribas Bank Polska SA: 91 1600 1169 0003 0132 3566 4161

(Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa). W tytule przelewu prosimy wpisać "Trójka – Święta bez granic".

Mogą Państwo także wysłać SMS o treści POMOC pod numer 73 565 (koszt 3 zł + VAT, czyli razem 3 zł i 69 gr). SMS jest aktywny od 1 grudnia do 31 grudnia 2013 r.

Dochód zostanie przeznaczony na pierwszy w Polsce program wczesnego wykrywania autyzmu Fundacji SYNAPSIS.

Czytaj także

Już jest "Karp Story 2013". Zobacz teledysk!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:10
- Wszyscy ćwiczyli od rana do wieczora. Zmagali się z głoskami dźwięcznymi, bezdźwięcznymi, ze skomplikowaną linią melodyczną. Przez wiele dni pracowali w pocie czoła , aby powstała piosenka Przyjaciół Karpia – opowiada Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierze, rakieta, huta i wiele więcej, czyli druga, świąteczna licytacja za nami

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 14:46
Wśród bezcennych fantów tym razem do zdobycia były prezenty od Krystyny Jandy, Jana Wołka, Jerzego Janowicza, zespołu Waglewski Fisz Emade, a także znanych z klipów Trójki Artura Andrusa, Zbigniewa Zamachowskiego i Dawida Podsiadło. Zebraliśmy ponad 68 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzięki Słuchaczom zebraliśmy ponad 80 tys. zł dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 19:30
Dzięki niezawodnym Słuchaczom Trójki w drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" zebraliśmy dla podopiecznych fundacji SYNAPSIS 68 200 zł. Najwyższą sumę - 25 tys. zł - zaproponował pan Andrzej za obraz Jana Wołka. W czasie trwania audycji wysyłali Państwo także SMS-y, przy pomocy których zebraliśmy 12 066 zł.
rozwiń zwiń