Bródka i Janowicz najlepszymi sportowcami regionu łódzkiego 2013 roku

PAP
Marcin Nowak 27.02.2014
Dwukrotny medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z ZIO w Soczi Zbigniew Bródka z hełmem strażackim w rękach podczas wspólnej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Łowickiego, Rady Miejskiej w Łowiczu i Rady Gminy Domaniewice
Dwukrotny medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z ZIO w Soczi Zbigniew Bródka z hełmem strażackim w rękach podczas wspólnej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Łowickiego, Rady Miejskiej w Łowiczu i Rady Gminy Domaniewice, foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Panczenista Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) i tenisista Jerzy Janowicz (MKT Łódź) zostali laureatami 43. plebiscytu "Dziennika Łódzkiego" na Sportowca Roku 2013.

Na liście kandydatów do tego tytułu było 40 sportowców. O kolejności decydowali czytelnicy gazety, którzy od listopada przesyłali do redakcji kupony i SMS-y z nazwiskami kandydatów. Wyniki ogłoszono w czwartek na gali.
Po raz pierwszy w 43-letniej historii plebiscytu na pierwszym miejscu sklasyfikowano dwóch sportowców: panczenistę Zbigniewa Bródkę i tenisistę Jerzego Janowicza.
Bródka w tym roku zdobył już złoty i brązowy medal olimpijski, ale w plebiscycie startował jako ubiegłoroczny triumfator Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na 1500 m. Janowicz w ubiegłym roku dotarł natomiast m.in. do półfinału wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu.
Ostatnie miejsce na podium przypadło pływaczce Aleksandrze Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ Łódź).
Kolejne lokaty w czołowej "10" zajęli: 4. Paweł Zatorski (siatkówka, PGE Skra Bełchatów), 5. Jakub Jamróg (żużel, Orzeł Łódź), 6. Sylwia Pycia (siatkówka, Beef Master Budowlani Łódź), 7. Adam Kszczot (lekka atletyka, RKS Łódź), 8. Grzegorz Fijałek (siatkówka plażowa, UKS SMS Łódź), 9. Witold Ziober (beach soccer, Grembach Łódź) i 10. Bartłomiej Szczepaniak (koszykówka, Księżak Łowicz).
W sumie wyróżniono 15 sportowców. Wybrano też m.in. Trenera Roku. Został nim mieszkający w Tomaszowie Mazowieckim szkoleniowiec reprezentacji Polski panczenistów Wiesław Kmiecik.


man

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!