Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo szybkie

Polska niedziela w PŚ! Złoto, srebro i brąz panczenistów

Reprezentanci Polski w fantastycznym stylu zakończyli finał Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który w weekend był rozgrywany w Quebecu. W niedzielę srebro i brąz na 500 metrów wywalczyli kolejno Marek Kania i Piotr Michalski, którzy później wraz z Damianem Żurkiem wygrali rywalizację w sprincie drużynowym! Tym samym Biało-Czerwoni kończą udany sezon PŚ z dorobkiem dziesięciu medali!
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe Piotr Michalski

Świetny bieg Polek w PŚ. Jest medal!

Kolejny świetny dzień na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim mają za sobą reprezentanci Polski w łyżwiarstwie szybkim. Po piątkowym brązie Andżeliki Wójcik na 500 metrów biało-czerwoni zdobyli kolejny medal Pucharu Świata! Na najniższym stopniu podium w biegu drużynowym kobiet stanęły Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk. W pierwszej dziesiątce 500 metrów zameldowali się natomiast Andżelika Wójcik, Damian Żurek i Marek Kania.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe Andżelika Wójcik

Wójcik na podium w Tomaszowie. Polka błysnęła w zawodach PŚ

Wielkie święto łyżwiarstwa szybkiego znów w Polsce! W piątek w Tomaszowie Mazowieckim najlepsi panczeniści globu zainaugurowali czwarty w tym sezonie Puchar Świata. Okrzyki i gromkie brawa publiczności zgromadzonej w Arenie Lodowej zagrzewały do szybkiej jazdy zwłaszcza Polaków, którzy w premierowym dniu osiągnęli kilka wartościowych rezultatów. Brązowy medal na 500 metrów zdobyła wracająca do wysokiej formy Andżelika Wójcik, a szósty na 1000 metrów mężczyzn był Damian Żurek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe Andżelika Wójcik