Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo szybkie

MP w łyżwiarstwie szybkim: za nami ostatnie rozstrzygnięcia

Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka w wieloboju oraz Martyna Baran i Artur Nogal w wieloboju sprinterskim zdobyli złote medale mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które zakończyły się w niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim. Mistrzostwa były ostatnim sprawdzianem dla dziesiątki łyżwiarzy szybkich, którzy będą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie

Pekin 2022: znamy kadrę Polski w łyżwiarstwie szybkim i short tracku. Kto powalczy o medale?

Znamy nazwiska polskich łyżwiarzy szybkich i zawodników z short tracku, którzy wezmą udział w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na liście są m.in. wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy i zawodów Pucharu Świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo szybkie łyżwiarstwo short track

Sukces polskich sprinterów na ME. "Niesamowita chwila"

Polscy sprinterzy w składzie Marek Kania, Damian Żurek i Piotr Michalski zdobyli w sobotę brązowy medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim. - Mam już kwalifikację do Pekinu, do tego stałem na podium zawodów Pucharu Świata i teraz jeszcze mam brąz mistrzostw Europy. To jest dla mnie niesamowita chwila - przyznał Kania, który jeszcze niedawno poświęcał się jeździe na rolkach, a nie na łyżwach. 
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie SPORT sporty zimowe Andżelika Wójcik Kaja Ziomek

Polskie łyżwiarki mistrzyniami Europy. "To była formalność"

- Myślę, że to była formalność po tym, jak sytuacja zmieniła się przed startem, bo wycofały się bardzo mocne Holenderki - powiedziała Andżelika Wójcik, która wspólnie z Kają Ziomek i Karoliną Bosiek sięgnęły po złoty medal w sprincie drużynowym mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. To wielka chwila, bo to pierwszy złoty medal ME w historii polskich panczenów.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie SPORT sporty zimowe Andżelika Wójcik Kaja Ziomek

Pekin 2022: igrzyska coraz bliżej. Kto może zdobyć medal dla Polski?

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż dwa miesiące. Choć Polacy nigdy nie byli potęgą w sportach zimowych, mamy kilka nazwisk, z którymi możemy wiązać mniejsze lub większe medalowe nadzieje w stolicy Chin. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 sporty zimowe Skoki narciarskie short track łyżwiarstwo szybkie narciarstwo alpejskie biathlon snowboard łyżwiarstwo figurowe Andżelika Wójcik Kaja Ziomek Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Natalia Maliszewska Maryna Gąsienica-Daniel