X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Minimalizm w wychowaniu dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:35
Minimalizm to filozofia i styl życia który stosować w niemal wszystkich aspektach życia, także w wychowaniu dzieci. Poszukiwanie prostoty i esencji życia może sprawdzić się także w naszych relacjach z dziećmi.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Jak wychowywać w duchu minimalizmu, aby wychować spokojne i szczęśliwe dzieci?

Kim John Payne, pedagog, edukator i międzynarodowy ekspert parentingowy, przekonuje, że współczesnym dzieciom i ich rodzinom najbardziej potrzeba ograniczenia stresu, rozpraszaczy i liczby podejmowanych decyzji.

Wychowanie w duchu prostoty polega na zapewnieniu dzieciom bezpiecznej przestrzeni i swobody niezbędnej do twórczego rozwoju osobowości.


Posłuchaj
59:23 [DAB]Dzieciom (PCM) 22 lipiec 2020 20_59_57_SR_.mp3 22.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

 

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Magdalena Boćko-Mysiorsko, pedagożka, tłumaczka i wykładowczyni, autorka i współautorka podręczników, programów nauczania i artykułów, promotorka Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy, neuropsychologii i neurodydaktyki.

Rozmawiała Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 22.07.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: rodzice dzieci wychowanie
Zobacz także

Czytaj także

Akcja #niefilmujtylkoPatrz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:01
Rodzice w pogoni za dokumentowaniem rzeczywistości, zapominają o jej doświadczaniu. Dzieci widząc telefony zamiast twarzy rodziców nie czują się komfortowo, są zestresowane. A kontakt wzrokowy z rodzicem jest bardzo ważny..
rozwiń zwiń

Czytaj także

O czym śnią nasze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 09:01
Kiedy w domu pojawia się dziecko przespanie nocy często okazuje się niemożliwe. Jak poradzić sobie ze snem swoim i dziecka, które potrzebuje nieustannej uwagi lub po prosty nie daje nam zasnąć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nurty psychoterapeutyczne w wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 23:35
Coraz częściej przy wyborze żłobka czy przedszkola widzimy "prowadzony w nurcie czy pedagogice Gestalt" - co to oznacza? 
rozwiń zwiń