Polskie Radio
Section05
dzieci

Czarnek: przygotowujemy się na pięć wariantów nauki w szkołach

 - Przygotowujemy się na różne okoliczności w pięciu różnych wariantach, jeśli chodzi o decyzje dotyczące szkolnictwa - powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, decyzje odnośnie szkół przedstawi w kolejnych dniach premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Przemysław Czarnek społeczeństwo Michał Dworczyk edukacja NAUKA szkoła dzieci

Wiceminister edukacji: przygotowujemy się na powrót do szkół wszystkich uczniów

- Opracowujemy wytyczne, rozmawiamy z ekspertami, analizujemy sytuację. Przygotowujemy się na różne warianty. Przygotowujemy się do powrotu wszystkich uczniów do szkół. W pierwszej kolejności ósmoklasistów i uczniów klas maturalnych - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szkoła dzieci Marzena Machałek Koronawirus w Polsce Polskie Radio 24

Szef MEiN: w drugim tygodniu lutego chcemy ponownie przetestować nauczycieli

- W drugim tygodniu lutego będziemy chcieli ponownie przetestować nauczycieli, którzy wrócili do szkoły. To będzie kolejny materiał dla epidemiologów i wirusologów i na jego podstawie będzie podejmowana dalsza decyzja - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja nauczyciel dzieci szkoła Przemysław Czarnek

Wspominamy Papcia Chmiela

Dziś wyjątkowe, wspomnieniowe wydanie "Jedynki dzieciom". Wspominamy zmarłego w czwartek (21.01) Henryka Jerzego Chmielewskiego, popularnego Papcia Chmiela, autora komiksów z serii "Tytus, Romek i A'Tomek". Na tych komiksach wychowały się co najmniej cztery pokolenia Polaków. Do wspólnego wspominania zaprosiliśmy Tomasza Samojlika, który za dnia jako naukowiec pracuje w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a po pracy poświęca się rysowaniu komiksów, pisaniu książek i wymyślaniu różnych okołoksiążkowych projektów.
Zobacz więcej na temat:  dzieci zwierzęta Henryk Jerzy Chmielewski komiksy