Polskie Radio
Section05
dzieci

Ruszają kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw. Zobacz nowe zasady

Od 6 czerwca zaczynają działać, zamknięte z powodu koronawirusa, kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw - przypomina Ministerstwo Rozwoju. W sobotę zaczną obowiązywać wytyczne dotyczące działania tych branż - poinformował resort. Opublikowano też nowe zasady dla organizatorów kongresów i targów.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce fitness fryzjer handel dzieci GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo firma

Kolonie i obozy w czasie pandemii. "Bardziej misja niż zarabianie pieniędzy"

Wyjazdy dla dzieci i młodzieży będą w czasie wakacji organizowane, ale w mocno ograniczonym zakresie. - W zeszłym roku w koloniach i obozach uczestniczyło blisko 1,3 mln uczestników. W tym roku liczba uczestników może spaść nawet do 1/3 tej liczby zeszłorocznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Kindler z Polskiej Izby Turystyki.
Zobacz więcej na temat:  wakacje kolonie dzieci Justyna Golonko turystyka

II Konkurs Dziecięcych Talentów. "W tym konkursie się nie przegrywa"

Polskie Radio Dzieciom ogłosiło II Konkurs Dziecięcych Talentów, w którym mogą zaprezentować się najmłodsi słuchacze. - To dla nas bardzo ważna misja ponieważ każde dziecko, które bierze udział w konkursie może przyjść do naszego radia, wziąć udział w audycji. (..) Chcemy opiekować się tymi dziećmi, które są utalentowane i wspierać je w dalszej drodze artystycznej. Ten konkurs jest wielką przygodą - mówi w "Muzycznej Jedynce" Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  dzieci konkurs piosenka Marcin Kusy