Polskie Radio
Section05
dzieci

Darmowy e-book i setki ubranek niemowlęcych. Tauron włącza się w Dzień Rodziny

"Energetyczny start z Tauronem" - tak nazywa się projekt energetycznego giganta, przygotowany z okazji tegorocznego Dnia Rodziny i wspierający młodych rodziców. Spółka opracowała specjalny e-book z poradami, zorganizowała też prezenty dla młodych mam z dwóch szpitali Dolnego i Górnego Śląska. - Dzień Rodziny w TAURONIE trwa przez cały tydzień - mówi cytowany w komunikacie spółki jej prezes Paweł Strączyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina rodzice społeczeństwo Tauron Polska Energia dzieci

Jakie książki powinny znaleźć się w kanonie lektur szkolnych?

"Lalka" i "Ziemia obiecana" - znajomością tej lektury obowiązkowej i powieści trzeba było się wykazać na tegorocznej maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dlaczego po raz kolejny taki wybór? Czy kanon lektur szkolnych powinien się zmienić? Czy taka zmiana może być sposobem na zachęcenie młodych ludzi do czytania książek? 
Zobacz więcej na temat:  biblioteka społeczeństwo literatura bibliotekarz dzieci Daniel Wydrych szkoła Biblioteka Narodowa Tomasz Makowski

Adopcja przez pary homoseksualne. Filip Memches: UE pokazuje, że nie jest neutralna światopoglądowo

- Mamy do czynienia z sytuacją, która pokazuje że Unia Europejska, przy wszystkich swoich zaletach, nie jest instytucją która jest światopoglądowo neutralna. Chce ona modelować w jakiś sposób myślenie ludzi mieszkających w państwach, które są jej członkami - powiedział w Polskim Radiu 24 o pomysłach zapisów w dokumentach unijnych obowiązku uznania adopcji homoseksualnych w innych krajach Filip Memches, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  homoseksualizm LGBT adopcja dzieci Unia Europejska prawo rodzina marksizm ŚWIAT Europa Polskie Radio 24