Polskie Radio
Section05
dzieci

Dzieci i internet. Jak kontrolować treści, które dziecko ogląda w internecie?

Internet jest narzędziem, do którego mamy dostęp cały czas, z różnych urządzeń. Dzieci oraz młodzież nie zawsze zdają sobie sprawę m.in. z zagrożeń w sieci. Jak kontrolować treści, które dziecko ogląda w internecie? Jak nauczyć dzieci rozsądnego korzystania z mediów społecznościowych? Ile godzin dziennie dziecko może spędzać przed ekranem? 
Zobacz więcej na temat:  internet technologie dzieci młodzież zagrożenie społeczeństwo psychologia Maciej Kurzajewski

Czy optymizmu można się nauczyć? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Czym jest optymizm? Kim jest optymista? Czy to człowiek, który cały czas się śmieje i przeżywa tylko przyjemne rzeczy? Oczywiście, że nie! Optymista to nie jest superman, to człowiek taki jak inni. I o tym, kim jest optymista i czy optymizmu można się nauczyć, mówiła w "Zagadkowej niedzieli" Anna Hildebrandt-Mrozek: podróżniczka, fotografka i pisarka, ale także edukatorka psychologii pozytywnej.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA optymizm psychologia emocje dzieci Katarzyna Stoparczyk Trójka

Zamek Królewski dla młodych ludzi: maluj farbami olejnymi jak starzy mistrzowie

Na Zamku Królewskim wystartował cykl warsztatów edukacyjno-artystycznych towarzyszących wystawie "Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny renesansu". W zajęciach wykorzystywana jest nowatorska metoda poznawania technik malarskich dzięki aplikacji Glaze. Proponuje ona proces tworzenia w stylu starych mistrzów, jednak bez sztalug, płócien, farb i pędzli.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA malarstwo edukacja SZTUKA młodzież dzieci Zamek Królewski Jacek Frentzel Michał Żołądkowski Trójka

Miliony dzieci szykuje się na wojnę, biorą udział w szkoleniach. "Rosja indoktrynuje dzieci od przedszkola"

Miliony dzieci w Rosji są przygotowywane do wojny, a tamtejsze place zabaw stają się miejscem defilad. Brutalna wojskowa indoktrynacja zaczyna się już w przedszkolu, gdzie kilkulatkowie są zmuszani do zakładania mundurów i ćwiczenia kroku marszowego - przekazała amerykańska stacja CNN.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa wojna 2023 dzieci