Polskie Radio Dzieciom

Akcja #niefilmujtylkoPatrz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:01
Rodzice w pogoni za dokumentowaniem rzeczywistości, zapominają o jej doświadczaniu. Dzieci widząc telefony zamiast twarzy rodziców nie czują się komfortowo, są zestresowane. A kontakt wzrokowy z rodzicem jest bardzo ważny..
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Inicjatywę #niefilmujtylkoPatrz  zapoczątkował prof. Jakub Andrzejczak z bardzo wymowną grafiką, którą wrzucił do sieci. Profesor zachęcał placówki oświatowe, które są odważne do tego, by przyłączyły się do akcji. 

Działanie jest bardzo proste. Wystarczy – przed występami dzieci – poprosić jedną osobę, by filmowała występ, a rodziców, by nie korzystali z urządzeń cyfrowych. 


Posłuchaj
72:27 Dzieci_AAC 2020_07_01-21-00-27.mp3 01.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

 

Uwaga i współprzeżywanie z dzieckiem jego występu jest dużo ważniejsze, niż kilka like’ów w mediach społecznościowych. Dziecko występuje dla CIEBIE, nie dla Twojego telefonu. Wybrana osoba, która będzie rejestrować np. występ dzieci, w zupełności wystarczy, by zachować wspomnienia.


#NieFilmujTylkoPatrz #NieFilmujTylkoPatrz

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Jakub Andrzejczak - doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, profesor Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej i kierownik Zakładu Socjologii Edukacji, badacz w dziedzinie edukacji, społeczeństwa i kultury.

Rozmawiała Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 01.07.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: rodzice dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Pozytywna Dyscyplina - alternatywa dla bezstresowego wychowania?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 23:59
Metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku i miłości pomiędzy rodzicem a dzieckiem, która nie uznaje dominującej roli kar i nagród. Pomaga rodzicom zrozumieć i wspierać swoje dzieci. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

A jeśli dziecko połknie szpilkę..

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 23:59
Co zrobić kiedy nasze dziecko połknie szpilkę, monetę? Jak rodzic może zdobywać on-line wiarygodne informacje o zdrowiu dzieci?
rozwiń zwiń