Polskie Radio
Section05
rodzice

Dr Anna Siudem: wpływ na podejście dzieci do świąt mają wychowanie i rodzice

- Podejście dzieci do świąt zależy od tego w jakim środowisku się wychowują. Niestety wiele dzieci jest nastawionych do świąt bardzo materialnie, święta kojarzą im się z prezentami i słodyczami - powiedziała w Polskim Radiu 24 psycholog dr Anna Siudem. Gościem Adriana Klarenbacha był także dyrektor SP nr 25 im. KEN w Warszawie Tomasz Ziewiec.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielkanoc wiara szkoła dzieci rodzice Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Szwed: wszystko zależy od sytuacji epidemicznej

- Obecny okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego potrwa do 11 kwietnia. Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie poprawi, to będziemy te działania wydłużać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed zasiłek pomoc pomoc społeczna rodzice dzieci rodzina społeczeństwo Magdalena Ogórek POLSKA

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Maląg: będzie przysługiwał na dotychczasowych zasadach

- Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w kraju i rozszerzenie obowiązujących obostrzeń Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego o kolejne dwa tygodnie – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zasiłek rodzice dzieci

Czy stoicy mają coś do zaproponowania rodzicom XXI wieku?

Seneka, Marek Aureliusz i Epiktet udowadniają, że recepta na stoicki spokój jest zaskakująco prosta. W stresujących sytuacjach – od stłuczki na parkingu przez bolesny zabieg dentystyczny po rozmowę z szefem - naucz się myśleć jak stoik i zobacz, że stoicyzm to nie tylko filozoficzna teoria, ale też świetna codzienna praktyka, która poprawi jakość twojego życia.
Zobacz więcej na temat:  dziecko wychowanie Mikołaj Foks rodzicielstwo rodzice złość u dziecka