X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

XIX Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Intermuza" 2022

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 17:42
XIX Europejski, Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Intermuza" 2022 ma na cel integrację dzieci w wieku 6-13 lat, promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych, naukę zdrowej rywalizacji, wzmocnienie wiary we własne możliwości, oraz przegląd twórczości artystycznej. Prezentacje oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych - 7-10 lat (klasy 1-3) oraz 11-13 lat (klasy 4-6) przez profesjonalne jury: Martyna Chuderska, Beata Przybytek, Tomasz Kałwak, Dariusz Szweda, Wojciech Byrski oraz Jacek Cygan. Zwycięzcy uhonorowani zostaną atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. 
XIX Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej Intermuza 2022
XIX Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Intermuza" 2022Foto: mat. pras.

Oprócz tradycyjnego konkursu piosenki dziecięcej, w tym roku organizatorzy ponownie otwierają przestrzeń dla osób z zacięciem literackim -zorganizowany zostanie równoległy KONKURS NA TEKST PIOSENKI DLA DZIECI.  Każdy autor może zgłosić maksymalnie 2. oryginalne, nigdzie nie publikowane i nie nagradzane teksty piosenek. Udział w konkursie jest bezpłatny i ma on charakter otwarty, a przewodniczącym jury będzie autor niezapomnianych tekstów piosenki dziecięcej - Jacek Cygan. 

PRZESŁUCHANIA FINAŁOWE

  • 04.2022 r. godz. 10.00 – Miejski Klub Jana Kiepury w Sosnowcu, ul. Warszawska 2 sala Widowiskowo – Koncertowa Muza przesłuchania z udziałem osób wytypowanych na podstawie - I etapu. 

KONCERT FINAŁOWY

  • 04.2022 r. koncert galowy godz. 18.00 – Miejski Klub Jana Kiepury w Sosnowcu, ul. Warszawska 2, sala Widowiskowo – Koncertowa MUZA

W koncercie wystąpią laureaci tegorocznego festiwalu, oraz gwiazda wieczoru Weronika Krystek w recitali Gołębi song 

Wykonawców oceni profesjonalne jury w składzie:

Jacek Cygan - przewodniczący
Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom. Jurorka konkursów dla dzieci i młodzieży, zarówno literackich jak i wokalnych.
Beata Przybytek - wokalistka jazzowa, pianistka i kompozytorka;
Tomasz Kałwak - kompozytor, aranżer, instrumentalista i producent muzyczny;
Dariusz Szweda - aranżer, pianista akompaniator
Wojciech Byrski – autor tekstów, kompozytor, scenarzysta teledysków 

Kilka słów od Jacka Cygana 

Najbliższa INTERMUZA 2022 zaskoczy, jeśli chodzi o koncert tak zwanej GWIAZDY. Rzadko się zdarza, żeby osoba, która jako dziecko próbowała swoich sił w naszym festiwalu, wracała tu po latach jako młoda artystka, która mimo 23 lat, ma już interesujący dorobek. Istotnie, WERONIKA KRYSTEK 12 lat temu gościła w Sosnowcu śpiewając piosenkę "Gołębi song" z repertuaru Seweryna Krajewskiego i zdobyła tu drugą nagrodę. Obecnie jest studentką czwartego roku krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych i mimo młodego wieku zadebiutowała  w Tatrze STU w roli Ofelii w szekspirowskim "Hamlecie" oraz w roli Iriny w "Trzech siostrach" Czechowa. W listopadzie 2021 roku Weronika Krystek zagrała w Teatrze STU główną rolę obok Zbigniewa Zamachowskiego w sztuce Jacka Cygana "Leopold" poświęconą postaci Leopolda Kozłowskiego – Kleinmana, legendarnego żydowskiego muzyka i kompozytora. Dyrektor Teatru STU Krzysztof Jasiński mówi o Weronice: - Zapamiętajcie to nazwisko, to będzie kiedyś wielka aktorka!

Młoda artystka w podsumowaniu roku 2020 zdobyła nagrodę "Simply the Best" za rolę w spektaklu "Król Lear" Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. A na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobyła w roku 2021 nagrodę aktorską za rolę w spektaklu "HEY U" przygotowanym przez studentów AST Kraków.

Weronika Krystek wystąpi 2 kwietnia na scenie "Muzy" z recitalem, który przygotowuje razem z Jackiem Cyganem. Towarzyszyć jej będzie zespół złożony z krakowskich muzyków pod kierunkiem znakomitego pianisty Aleksandra Brzezińskiego. 

Polskie Radio Dzieciom, podobnie jak w poprzednich latach, objęło festiwal INTERMUZA swoim patronatem medialnym. Dlatego podczas weekendowych wydarzeń festiwalowych na miejscu nie zabraknie dziennikarzy stacji. Artystyczne święto w Sosnowcu  będzie dla PRD okazją do wspólnego świętowania 7. urodzin stacji.

2 kwietnia dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom uczestniczyli w XIX Europejskim Integracyjnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA - Sosnowiec 2022 pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W jury zasiada dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom - Martyna Chuderska

Świętuj z nami siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

**

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

 

 

 

Zobacz także

Czytaj także

"Mój ulubiony dinozaur" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 16:00
Dziękujemy Słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom wszystkie wspaniałe prace plastyczne, nadesłane w ramach zabawy "Mój ulubiony dinozaur". Zapraszamy do oglądania wyróżnionych prac. Ich autorzy otrzymają niespodzianki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 15:02
1 kwietnia Polskie Radio Dzieciom skończyło siedem lat! Z tej okazji już od 30 marca dziennikarze stacji zaprosili na wyjątkowe audycje urodzinowe: "TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom", "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom", pełne wspomnień "Dawno, dawno temu" oraz plenerowe wydanie m. in. "Popołudnika w Polskim Radiu Dzieciom". Na słuchaczy czekała moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa XVI Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 11:46
Lokomotywa się rozpędziła i ruszył XVI Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki! To wyjątkowe miejsce do czerpania radości ze swojej pasji łączonej ze sztuką. Jest to konkurs dla solistów i tancerzy. Podobnie jak w ubiegłych latach, patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Polskie Radio Dzieciom, które podczas weekendowych wydarzeń festiwalowych eekendowych świętować będzie swoje siódme urodziny. Zapraszamy!
rozwiń zwiń