X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 15:02
1 kwietnia Polskie Radio Dzieciom skończyło siedem lat! Z tej okazji już od 30 marca dziennikarze stacji zaprosili na wyjątkowe audycje urodzinowe: "TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom", "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom", pełne wspomnień "Dawno, dawno temu" oraz plenerowe wydanie m. in. "Popołudnika w Polskim Radiu Dzieciom". Na słuchaczy czekała moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków.
Zapraszamy na wspólne świętowanie siódmych urodzin Polskiego Radia Dzieciom
Zapraszamy na wspólne świętowanie siódmych urodzin Polskiego Radia Dzieciom!Foto: PR

Już 30 marca Polskie Radia Dzieciom rozpoczęło wielkie świętowanie! Stacja zaprosiła na emisję słuchowiska "Kłapouchy obchodzi urodziny" Alana Alexandra Milne, w reżyserii Zdzisława Dąbrowskiego i adaptacji Barbary Zembrzuskiej, TPR, 1986r. Występują: Milde Ewa -Sowa Przemądrzała, Kociniak Marian - Kubuś Puchatek, Górka Stanisław - Kłapouchy, Dreger Ryszard - Prosiaczek, Bukowski Michał – Krzyś. Emisja słuchowiska od środy do piątku o godz. 14.00. 

---> SŁUCHAJ TERAZ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

31 marca na antenie stacji usłyszeć można było wyjątkowe wydanie "TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom" (godz. 15.00-18.00), gdzie zaprezentowane zostały piosenki, które zdobyły najwięcej głosów. Przez cały rok słuchacze stacji głosowali na swoje ulubione utwory i zdecydowali tym samym, które z nich staną na szczycie zestawienia. 20 piosenek, które dostały najwięcej głosów można było poznać w czwartek 31 marca. Prowadzenie - Zbigniew Kozłowski.

1 i 2 kwietnia dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom biorą udział w dwóch festiwalach artystycznych dla dzieci. 1 kwietnia byli na XVI Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu Tańca i Piosenki "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna", skąd Patryk Bartoszewski poprowadził plenerowy "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00). W trakcie audycji rozmowy z uczestnikami festiwalu oraz zagadki urodzinowe. Także w sobotę 2 kwietnia o godz. 10:00 plenerowa audycja z Chrzanowa. Tego dnia dziennikarze stacji będą również uczestniczylli w XIX Europejskim Integracyjnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA - Sosnowiec 2022 pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W jury zasiada dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom - Martyna Chuderska. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym obydwu wydarzeń.

2 kwietnia w "Dawno, dawno temu" (godz. 15.00-16.00) Marta Powałowska przypomniała audycje archiwalne stacji: "Spacer z Kaziem", "Mali zawodowcy", "Jak to działa", "Wiewiórka Basia rozgryza świat", "Spotkania z klasyką" oraz "Klub Małego Krytyka", a dzień później w "Zapraszamy do stołu" (godz. 15.00-16.00) pojawił się tort urodzinowy.

Słuchacze, którzy dzwonili złożyć życzenia urodzinowe, otrzymali upominki. 

Grafika do pobrania

[Informacja prasowa]

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także

Czytaj także

Po co nam książki w czasach komunikacji elektronicznej? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 14:00
W odróżnieniu od filmów, gdzie obraz jest kreowany przez jego twórcę, książki pozostawiają przestrzeń do wyobrażenia sobie opisanych bohaterów i wydarzeń. Podobnie oddziałują również e-booki oraz audiobooki. Niestety, wciąż sporo osób, w tym dzieci i młodzież nie czyta, co niekoniecznie jest wynikiem ich niechęci, lecz braku dostępu do literatury. Odpowiedzią na te potrzeby jest Fundacji Zaczytani.org, która m.in promuje czytelnictwo, dostarcza książki do różnych ośrodków i placówek w całej Polsce oraz wykorzystuje je do budowania relacji z innymi. O dokładnych działaniach fundacji opowiedziały w Strefie Rodzica jej przedstawicielki, Marta Tittenbrun oraz Natalia Sopniewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci w wirtualnym świecie. Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 14:54
Kiedy dziecko powinno stawiać pierwsze kroki w wirtualnej przestrzeni? Jak z głową wprowadzić młodego użytkownika do świata cyfrowego? Dlaczego rodzice obawiają się nowych technologii? W cyberświecie często brakuje obecności rodzica przy dziecku i wzajemnej komunikacji, która mogłaby nie tylko ułatwić mu funkcjonowanie w sieci, ale też uchronić pociechę od czyhających w wirtualnej przestrzeni niebezpieczeństw. Jak o to zadbać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczucie własnej wartości – jak je budować?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2022 15:39
Poczucie własnej wartości to uogólnione przekonanie o swoim całokształcie mimo wad i potknięć. Samoocena to poddawanie ocenie samego siebie na konkretnych obszarach. Więcej o tym, jak budować siebie i swoje najbliższe środowisko w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mój ulubiony dinozaur" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 16:00
Dziękujemy Słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom wszystkie wspaniałe prace plastyczne, nadesłane w ramach zabawy "Mój ulubiony dinozaur". Zapraszamy do oglądania wyróżnionych prac. Ich autorzy otrzymają niespodzianki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawa lalkami jako istotny element dzieciństwa [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 14:21
Zabawa lalkami nie jest tylko dla dziewczynek - kulturowe stereotypy mogą pójść w zapomnienie! Na to potrzeba jednak czasu i choć na przestrzeni lat wiele się zmieniło, nie możemy powiedzieć jeszcze, że stereotypy względem płci nie istnieją. Mimo wszystko utrzymanie harmonii między płciami przynosi korzyści każdej ze stron, dlatego warto iść w tym kierunku. O tym, jak wiele korzyści płynie z zabawy lalkami powiedziała na antenie Polskiego Radia Dzieciom Marta Żysko-Pałuba.
rozwiń zwiń