Polskie Radio
Section05
torty urodzinowe

Polskie Radio Dzieciom świętuje 8. urodziny!

1 kwietnia, z okazji 8. urodzin cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprasza swoich najmłodszych Słuchaczy do wspólnego świętowania! Specjalne wydanie Listy Przebojów pełnej rozmów z dziecięcymi gwiazdami, konkurs "Nasze Muzyczne Źródełko", rozwiązanie konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Na słuchaczy czeka także moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków. Świętuj z nami 8. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom! Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  torty urodzinowe radio dla dzieci piosenki dla dzieci Lista Przebojów PRD koncerty w Polskim Radiu

Książki dla najmłodszych Ukraińców

Instytut Książki zakupił 7000 egzemplarzy książek dla dzieci i młodzieży od pięciu ukraińskich oficyn. Jest to jeden z elementów działań w ramach projektu "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom", którą IK prowadzi razem z Fundacją Metropolia Dzieci. Dziś do Krakowa dotarł pierwszy transport z ponad dwoma tysiącami książek. Trafią one do wojewódzkich bibliotek publicznych, skąd będą przekazywane także do mniejszych ośrodków, by umożliwić korzystanie z nich – i oderwanie się od koszmaru wojny – młodym Ukraińcom przebywającym na terenie Polski. Patronem projektu jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci torty urodzinowe radio dla rodziców

XIX Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Intermuza" 2022

XIX Europejski, Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Intermuza" 2022 ma na cel integrację dzieci w wieku 6-13 lat, promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych, naukę zdrowej rywalizacji, wzmocnienie wiary we własne możliwości, oraz przegląd twórczości artystycznej. Prezentacje oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych - 7-10 lat (klasy 1-3) oraz 11-13 lat (klasy 4-6) przez profesjonalne jury: Martyna Chuderska, Beata Przybytek, Tomasz Kałwak, Dariusz Szweda, Wojciech Byrski oraz Jacek Cygan. Zwycięzcy uhonorowani zostaną atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci torty urodzinowe radio dla rodziców

Trwa XVI Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki

Lokomotywa się rozpędziła i ruszył XVI Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki! To wyjątkowe miejsce do czerpania radości ze swojej pasji łączonej ze sztuką. Jest to konkurs dla solistów i tancerzy. Podobnie jak w ubiegłych latach, patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Polskie Radio Dzieciom, które podczas weekendowych wydarzeń festiwalowych eekendowych świętować będzie swoje siódme urodziny. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców torty urodzinowe

Premiera książki "Ostatnie drzewo"

Nadir i Selina, dwoje dzieci, które kochały przyrodę, stało się świadkami rzeczy strasznej. Mieszkańcy ich miasta byli tak zapatrzeni w złoto i drogie kamienie, że stopniowo wycięli wszystkie okoliczne drzewa. Niegdyś tętniąca życiem okolica teraz stała się pustynią. Dosłownie. Z całego bujnego lasu pozostał jeden samotny cedr, a słońce wypalało trawę. Dopiero wtedy mieszkańcy miasta zdali sobie sprawę z tego, do czego doprowadziła ich żądza zysku. Czy Selina i Nadir uratowali swoje miasto? O tym przeczytacie w pięknej opowieści "Ostatnie drzewo".
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci torty urodzinowe radio dla rodziców patronat Polskiego Radia Dzieciom

Przygoda na nowej stronie zaczyna się w lesie

Na ruchomej gałęzi, poruszanej podmuchem wiatru, wśród spadających powolnie liści, siedzi ptak słuchający radia. Takim widokiem witany będzie każdy użytkownik strony internetowej Polskiego Radia Dzieciom, która zmienia swój wygląd. Ta całodobowa stacja radiowa ma na swojej stronie kilkaset bajek i słuchowisk, ale także obszerny katalog audycji i artykułów dla dorosłych. Na nowej stronie znalezienie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
Zobacz więcej na temat:  torty urodzinowe W POLSKIM RADIU strona internetowa konkurs

Trzecie urodziny Polskiego Radia Dzieciom

1 kwietnia 2018 roku Polskie Radio Dzieciom skończyło 3 lata. Z tej okazji antena przygotowała wyjątkowe atrakcje: specjalne audycje, zabawy z nagrodami, spotkania ze słuchaczami oraz urodzinowy koncert dla dzieci w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie. Świętowanie trwa przez cały tydzień, aż do 8 kwietnia. Na najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia czeka mnóstwo zabawy, radości oraz uśmiechów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKIE RADIO DZIECIOM torty urodzinowe W POLSKIM RADIU