Polskie Radio
Section05
radio dla dzieci

Ranking gigantycznych warzyw w Polskim Radiu Dzieciom

3 sierpnia obchodzimy Dzień Arbuza. Z tej okazji w Popołudniku zajmiemy się nie tylko dużymi owocami i warzywami, ale też powiemy sobie o tym, w jaki sposób odróżniać, co jest owocem, a co warzywem. W Polskim Radiu Dzieciom nie brakuje programów, w których mowa o zdrowym odżywianiu, przepisach kulinarnych oraz o pochodzeniu konkretnych potraw. Tym razem zajmiemy się gigantycznymi warzywami, a właściwie największymi warzywami na świecie. 
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam warzywa

Bawimy się w rycerzy. Poranek z Misiem Michasiem i Smokiem Adasiem

Miś Michaś i smok Adaś pięknie się kłaniają i na Poranek w Polskim Radiu Dzieciom zapraszają. Dla wszystkich słuchaczy, którzy lubią rano wstawać prowadzący przygotowali wiele atrakcji. Będzie o rycerzach, hełmach, zbrojach, mieczach i koniach. Smok zamierza przebrać się za rycerza, a Miś za giermka.
Zobacz więcej na temat:  Poranek Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio bez reklam piosenki dla dzieci rycerstwo

Gdybym był rycerzem, to bym… Miś Michaś i smok Adaś zwiedzają Zamek w Malborku

Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, jak się kiedyś żyło. Wybrali się do kowala oraz do pani, która wykonywała garnki z gliny. Zrobili też własne, choć te pierwsze nie były idealne. Widzieli też kołowrotek, którym ukłuła się niegdyś księżniczka. Zamiast żarówek były tylko płonące patyki, czyli pochodnie. Żadnego telewizora, telefonu komórkowego, radia, a nawet lodówki.
Zobacz więcej na temat:  Miś Michaś Smok Adaś radio dla dzieci podróże

Muzyczna Podróż nad Morze Bałtyckie. Legenda o zatopionym mieście w operze Feliksa Nowowiejskiego

Przyłożenie do ucha morskiej muszli sprawi, że usłyszymy dźwięk morza. Gdy zamkniemy oczy, za sprawą wyobraźni w szybki sposób przeniesiemy się na plażę. W morskie rejony przenosimy się także w Muzycznych Podróżach, gdzie słuchamy muzyki w prawdziwie morskim klimacie. Oprócz wakacyjnych piosenek, rozmawiamy też o aktywnościach, które można wykonywać na plaży.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla rodziców radio dla dzieci piosenki dla dzieci Morze Bałtyckie

Przyglądamy się słuchawkom w Popołudniku PRD

Słuchawki możemy mieć na uszach, gdy słuchamy muzyki, ale są też słuchawki telefoniczne oraz słuchawki prysznicowe. Właśnie słuchawkom przyglądamy się dziś w audycji Popołudnik na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Jeśli chodzi o słuchawki, które służą nam do słuchania muzyki, to jest ich naprawdę wiele. Są słuchawki przewodowe i bezprzewodowe, dokanałowe i nauszne, małe i duże.
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci radio bez reklam słuchawki

Gdybym był rycerzem, to bym… Miś Michaś i smok Adaś zwiedzają Zamek w Malborku

Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, jak się kiedyś żyło. Wybrali się do kowala oraz do pani, która wykonywała garnki z gliny. Zrobili też własne, choć te pierwsze nie były idealne. Widzieli też kołowrotek, którym ukłuła się niegdyś księżniczka. Zamiast żarówek były tylko płonące patyki, czyli pochodnie. Żadnego telewizora, telefonu komórkowego, radia, a nawet lodówki. Na szczęście Leszek i Wojtek mają w samochodzie lodówkę ze smakołykami i chłodnymi napojami. Gdyby nie to, nasi współpracownicy nie przetrwaliby wizyty na grodzie. To był jednak tylko krótki przystanek. Miejscem docelowym, które przez długi czas pozostawało tajemnicą, okazało się  prawdziwie historycznym miejscem. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam Miś Michaś Smok Adaś

"Pamiętniki Tatusia Muminka" już w kinach. "Kulturoteka" w Dolinie Muminków

W "Kulturotece" rozmawialiśmy o kinie dla dzieci. Nadarzyła się bowiem okazja, by wybrać się do sali kinowej i obejrzeć na dużym ekranie animację "Pamiętniki Tatusia Muminka", czyli nic innego, jak doskonale znany nam tytuł autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson, niesamowitą opowieść, od której wszystko się zaczęło. O animacji mówił w "Kulturotece" Mateusz Możdżeń, szef dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka muzyka filmowa Martyna Chuderska kultura dla dzieci radio dla dzieci radio bez reklam

Muzyczna podróż Warszawy z czasów Powstania Warszawskiego

Pierwszy dzień sierpnia to niezwykle ważna data zarówno w historii Warszawy, jak i całej Polski. 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Wówczas od pięciu lat trwała już II wojna światowa, a Polska była pod niemiecką okupacją, ale Polacy – tak jak przez 123 lata rozbiorów – marzyli o wolności i niepodległości. Tak narodził się pomysł, by zorganizować wielkie powstanie przeciwko okupantowi.  
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci

Muzyczna podróż do Indonezji. Przyglądamy się wyspom - Jawa i Bali

Indonezja to państwo, które znajduje się w Azji Południowo-wschodniej oraz w Oceanii. Stolicą tego państwa jest Dżakarta. Indonezja leży między dwoma oceanami - Spokojnym i Indyjskim i jest największym krajem wyspiarskim na całym świecie. Na to państwo składa się ponad 13 tysięcy wysp, a my wybierzemy się na Jawę oraz Bali. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci piosenki dla dzieci podróże wakacje 2022